قدرت زمان : راه های افزایش کارایی فردی (۱)

قدرت زمان : راه های افزایش کارایی فردی (۱)
مجموع 5 از 3 رای

راه های افزایش کارایی فردی

قدرت زمان : راه های افزایش کارایی فردی (۱)

با کمک مجموعه ای از روش ها می توانید بهره وری و قدرت عملکرد و سرعت انجام کارهایتان را افزایش دهید. اینها روش هایی هستند که کارکنان موفق که دستمزد بالا و بیشترین بهره وری را دارند از آنها استفاده می کنند. در ادامه به ۴ مورد از این روش ها اشاره می کنیم:

  • تمام نیروهایتان را متمرکز کنید

از اصل تمرکز قوا استفاده کنید. این امر مستلزم این است که استعدادها و توانایی هایتان را در جایی متمرکز کنید که در آن لحظه بالاترین بازدهی را برای شما دارد. نکته کلیدی در مورد بهره وری فردی همین است و در برنامه ریزی شخصی استراتژیک نیز بسیار حیاتی است. در جلساتی که در مورد راهکار سازمان برگزار می شود مدیران روی هدف افزایش «بازگشت سرمایه» تمرکز می کنند. هدف از راهکار این است که منابع سازمان را به کاری اختصاص داد که بیشترین بازگشت سرمایه را داشته باشد. در تعیین راهکار فردی «بازگشت سرمایه» رسیدن به بالاترین «بازگشت انرژی» است. وظیفه شما این است که از استعدادها و توانایی هایتان طوری استفاده کنید که از انرژی ذهنی، عاطفی و فیزیکی که روی انجام کاری سرمایه گذاری کرده اید بالاترین میزان بازگشت سرمایه را داشته باشید.

رسیدن به بالاترین بازگشت انرژی برای شما همیشه انجام همان کاری است که برای انجام آن تمام استعدادها و توانایی های منحصر به فردتان را با نیازهای خاص شرایط موجود ترکیب کنید. آنگاه با تمام حواس روی انجام آن کار تمرکز و دقت می کنید. کلید رسیدن به بهره وری عالی همین است. هر وقت کار جدیدی را به دست می گیرید از خودتان بپرسید که آیا با انجام این کار به بالاترین بازگشت سرمایه یا انرژی می رسید؟ خودتان را مقید کنید که مهارت هایتان را جایی به کار بگیرید که بالاترین دستاوردها و پاداش ها را برای خودتان و شرکت تان به همراه داشته باشد.

  • روی زمینه ای تمرکز کنید که بالاترین دستاوردها امکان پذیر باشد

تصمیم بگیرید که روی حوزه های محدودی که عملکرد عالی تر شما دستاوردهای چشمگیری خواهد داشت تمرکز کنید. معمولا کمتر از ۵ درصد از آنچه انجام می دهید بیشترین دستاوردها را به همراه دارند. مرتب از خودتان بپرسید «چه کاری است که انجامش فقط از دست من ساخته است و واقعا تاثیرش چشمگیر است؟»

خودتان را مقید کنید کارهایی را که صرف نظر از میزان مهارت تان در انجام آنها تاثیری روی پیشرفت شغلی تان ندارند انجام ندهید. این نوع کارها در مقایسه با کاری که برای شما ساخته شده است برایتان بازگشت انرژی بالایی به همراه نخواهند داشت.

  • کارهایی را انجام دهید که بهتر می توانید انجام دهید

وقتی کارهایی را انجام می دهید که در آن ها عالی هستید نتیجه بهتری می گیرید، کمتر اشتباه می کنید و بهره وری فردی بیشتری پیدا می کنید. علاوه بر این وقتی کارهایی را انجام می دهید که بهتر می توانید انجام دهید از کارتان بیشتر لذت می برید. چه کارهای محدودی هستند که شما بهتر از هر کس دیگر انجام می دهید؟ چه کاری است که انجام آن برای شما ساده است ولی برای دیگران مشکل است؟ به استعدادهای منحصربه فردتان دقت کنید و روی حوزه های محدودی که می توانید به دستاوردهای عالی تر برسید تمرکز کنید. کلید رسیدن به اوج عملکرد همین است.

  • روی فرصت ها دقیق شوید

توانمندی هایتان و توانمندی های دیگران را روی فرصت های مهم متمرکز کنید. به جای توجه به مشکلات دیروز روی فرصت های فردا دقیق شوید. فکرتان را روی بهترین استعدادها و انرژی تان و بهترین نیروهای کاری که دارید و همچنین حوزه های محدودی که موفقیت های بزرگ در آنها برایتان ممکن است متمرکز کنید. خیلی از شرکت ها این اشتباه را می کنند و به جای اینکه از بهترین کارکنان شان طوری استفاده کنند که بیشترین بهره را از فرصت های فردا ببرند آنها را به جبران اشتباهات دیروز مشغول می کنند. مرتب از خودتان بپرسید:

«بزرگترین فرصت های آینده کدامند؟ اگر فکرم را متمرکز کنم در کجا می توانم به یک موفقیت واقعی برسم؟»

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن