IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
ترتیب دهی به ارزشها

قدرت زمان : ترتیب دهی به ارزشها

قدرت زمان : ترتیب دهی به ارزشها

ترتیب اهمیت موضوع های مختلف زندگی مانند خانواده، کار و روابط با دیگران از نظر انسان های مختلف متفاوت است. قاعده این است که ما همیشه چیزی را نسبت به چیز دیگر با ارزش تر می دانیم. در هر موقعیتی همیشه چیزی را انتخاب می کنیم که از نظر ما نسبت به چیزهای با ارزش تر است. تنها موقعی که مجبور می شویم بین دو گزینه از ارزش هایمان یکی را انتخاب کنیم برایمان روشن می شود که کدام یک برایمان ارزشمندتر است. ترتیب ارزش ها شخصیت و ویژگی شما را تعیین می کند. تغییر ترتیب ارزش ها در واقع شخصیت شما را تغییر می دهد.

در اینجا نمونه ای ارائه می شود که نشان میدهد چطور ارزش های مشابه ولی با اولویت مختلف شخصی را از شخص دیگر متمایز می سازد. تصور کنید شما دو کارمند دارید به نام های بیل و تام. هر دوی آنها در زندگی سه ارزش را دنبال می کنند: خانواده، سلامتی و موفقیت شغلی. ولی اولویت بندی ارزش هایشان با هم متفاوت است. ترتیب اولویت ارزش های بیل خانواده، سلامتی و موفقیت شغلی است. ارزش خانواده برای بیل بیشتر از سلامتی و موفقیت شغلی است و ارزش سلامتی بیشتر از موفقیت شغلی است. هر وقت مجبور می شود بین این چند چیز یکی را انتخاب کند خانواده اش اول از همه قرار می گیرد. تام نیز به همین ارزش ها معتقد است ولی ترتیب آنها متفاوت است.

ترتیب اولویت او عبارت است از موفقیت شغلی، خانواده و بعد سلامتی. هر موقع او مجبور می شود بین موقعیت شغلی و خانواده یکی را انتخاب کند موفقیت شغلی اول، خانواده دوم و سلامتی او در مرحله سوم قرار می گیرد. مسئله اینجاست. آیا بین بیل و تام اختلاف شخصیت وجود دارد؟ آیا این اختلاف زیاد است یا کم؟ دوست دارید با کدام یک از آنها دوست می شدید؟ به کدام بیشتر می توانید اعتماد داشته باشید و با کدام یک می توانید راحت تر باشید؟ وقتی دیگران را از نقطه نظر ارزش هایشان ارزیابی کنید، پاسخ این سؤال ها روشن می شود.

شما همان ارزشهایتان هستید

ارزش های واقعی شما در همه شرایط تنها با اعمال تان و انتخاب هایی که دارید مشخص می شود. خیلی از افراد می گویند خانواده از همه چیز در زندگیشان مهم تر است ولی وقتی به نحوه سازماندهی وقت شان دقت می کنیم از اعمالی که انجام میدهند روشن می شود که کار، بازی گلف و معاشرت با دیگران و سایر فعالیت ها برایشان ارزشمندتر از خانواده است چرا که اولویت بندی وقت شان بر این اساس است.

مجردها و متاهل ها و صاحبان فرزند ارزش هایشان با هم متفاوت است. ارزش های شما به عنوان یک نفر آدم مجرد که مسئولیتی در قبال دیگران ندارد ممکن است اول کارتان، بعد معاشرت، مسافرت، تفریح، ورزش و سایر فعالیت ها باشد. ولی به محض اینکه ازدواج می کنید و تشکیل خانواده می دهید و بچه دار می شوید، ناگهان ارزش های شما به میزان چشمگیری تغییر می کند. تقریبا یک شبه، همسر و فرزندان تان نسبت به سایر موارد در اولویت قرار می گیرند. نقطه شروع مدیریت زمان و تعیین اولویت ها این است که فکر کنید واقعا چه کسی هستید و چه چیزی برایتان اهمیت بیشتری دارد. بعد از این کار باید فعالیت هایتان را به نحوی تنظیم کنید و آنها را مورد بازنگری قرار دهید که آنچه مهم تر است همیشه قبل از آنچه اهمیت کمتری دارد قرار بگیرد.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

۰ ۰ vote
Article Rating

مطالب مرتبط

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments