قدرت زمان : به ندای درونتان توجه کنید

قدرت زمان : به ندای درونتان توجه کنید
مجموع 5 از 1 رای

به ندای درونتان توجه کنید

قدرت زمان : به ندای درونتان توجه کنید

برای تشخیص کیفیت کارتان از آزمون آرامش درونی استفاده کنید تا بفهمید آیا کاری که در حال حاضر انجام می دهید برایتان بهترین است یا خیر. چرا که وقتی عملتان کاملا هماهنگ با ارزش هایتان باشد احساس خوشحالی درونی خواهید داشت. بعضی مردم از شغل شان راضی نیستند. در نتیجه احساس ناامیدی و نارضایتی می کنند. در واقع شغل آن ها مشکلی ندارد بلکه آن شغل تناسبی با آن فرد ندارد. فهمیدن این نکته مهم است.

خیلی کارها هستند که از انجام آن ها با انجام بعضی از قسمت هایشان لذت نمی برید و از نظر غریزی از انجام آن ها رویگردان هستید. در این مواقع رسیدن به این باور که شغل مورد نظر یا شرکتی که در آن مشغول هستید مشکل دارد خیلی ساده خواهد بود. واقعیت این است که آن شغل مشکلی ندارد بلکه این شغل مناسب شما نیست. شاید شرکتی که در آن کار می کنید شرکت خوبی هم باشد ولی ممکن است موقعیت شما در آنجا با ارزش های منحصر به فرد، باورها و استعدادهایی که دارید هماهنگ و متناسب نباشند.

به قلبتان رجوع کنید

کدام قسمت از زندگی و کارتان بیشترین لذت و رضایت را در شما ایجاد می کند؟ در کدام بخش از زندگی بیشترین موفقیت را دارید؟ در کدام بخش ها فعالیت هایتان با ارزش ها و باورهای بنیادین تان هماهنگی ندارند؟ در کدام بخش ها بین این دو هماهنگی وجود دارد؟ برای تعیین اولویت ها و انضباط دادن به زندگی تصور کنید که هر چیز را به شکل دلخواه میتوانید تغییر دهید. تصور کنید مالک تمام شرکت هستید و می توانید شغل مورد علاقه تان را به شکلی طراحی کنید که در تمام روز فقط کارهایی را انجام بدهید که از انجام دادن آنها لذت می برید.

در این صورت باید چه تغییراتی در کارتان ایجاد کنید؟ برای بررسی شغلی که دارید از روش تفکر از نقطه صفر استفاده کنید. مرتب از خودتان بپرسید: «با اطلاعاتی که حالا در مورد شغل فعلی ام دارم، اگر همین امروز این شغل به من پیشنهاد می شد، آیا حاضر بودم این شغل را انتخاب کنم؟» در سمینارهایی که دارم معمولا از واژه «ش» استفاده می کنم که جانشین واژه شجاعت است. وقتی بر پایه ارزش هایتان و آنچه که واقعا برایتان اهمیت دارد شروع به بررسی دقیق خودتان و زندگی تان می کنید مراقب باشید که برای تطابق خودتان با مسیری که استدلال تان دنبال می کند از شجاعت کافی برخوردار باشید.

دنبال کردن این مسیر معمولا منجر به ایجاد تحولات بنیادی در شیوه زندگی و کارتان می شود. اگر می گویید یکی از مهم ترین ارزش هایتان رسیدن به آرامش ذهنی یا خوشبختی فردی است، پس باید این آمادگی را داشته باشید که گامی به عقب بگذارید و صادقانه اهداف و خواسته هایتان را مرور کنید. آنگاه به طور نظام مند به زندگیتان توجه کنید و موقعیت ها و فعالیت هایی که شما را از آرامش درونی و احساس خوشبختی دور می کند مشخص یا حذف کنید.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن