قدرت ذهنی

قدرت ذهنی
مجموع 3.7 از 3 رای

قدرت ذهنی

قدرت ذهنی

شما از قدرت ذهنی فوق العاده ای برخوردارید که به طور معمول از آن به طور کامل استفاده نمی کنید. با هدف گذاری منظم برای زندگی خود و با طرح برنامه های دقیق به منظور دستیابی به آنها سال ها در کار و تلاش خود صرف جویی می کنید. هدف گذاری به شما امکان می دهد تا به مراتب بیش از دیگران از توان فکری خود استفاده کنید.

ذهن هوشیار شما در حکم اداره ی مرکزی زندگی شماست. وظیفه ی آن این است که پس از شناسایی و تجزیه و تحلیل اطلاعات موجود در پیرامون شما، آنها را با سایر اطلاعات موجود مقایسه نموده و آنگاه درباره ی چگونگی استفاده از آنها تصمیم بگیرد.

اما این ذهن نیمه هوشیار شماست که با توان عظیم خود می تواند شرایطی را فراهم آورد که به مراتب بیش از گذشته موثر و موفق ظاهر شوید. دست کم ۹۰ درصد قدرت های ذهنی شما در پس پرده قرار دارد. لازم است که راه دستیابی به این قدرت را بیاموزید و با استفاده از آن برای دستیابی به هدف های خود اقدام کنید.

ذهن نیمه هوشیار شما در صورتیکه هدفی در کار باشد بهتر به وظایف خود عمل می کند. هر چه اینها را بیشتر در کامپیوتر ذهن نیمه هوشیار خود برنامه ریزی کنید، بهتر برای تان عمل می کند و سریع تر می توانید به هدف های خود دست پیدا کنید.

وقتی هدف های تان را مشخص می کنید و در جانب آنها به حرکت درمی آیید، لازم است در فواصل راه از معیارهایی استفاده کنید تا پیشرفت شما را اندازه گیری بکند. هر چه هدف های مشخص تری برای خود در نظر بگیرید، دقیق تر می توانید به هدف های خود دست پیدا کنید.

سه عامل مهم برای رسیدن به اوج عملکرد

سه عامل مهم و تعیین کننده برای آنکه به اهداف خود دست پیدا کنید عبارتند از متعهد شدن، تکمیل کردن و به انتها رساندن.

وقتی متعهد می شوید که به هدف به خصوصی دست پیدا کنید و همه ی بهانه ها را کنار می گذارید، به این می ماند که پا بر پدال گاز ذهن نیمه هوشیار خود فشار می هید. اینگونه بیش از هر زمانی خلاق تر، مصمم تر و متوجه تر می شوید. مردان و زنان بزرگ کسانی هستند که متعهد می شوند و بعد به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی حاضر نمی شوند که از این تعهدات خود فاصله بگیرند.

تکمیل کردن و انجام دادن جز و رکن دوم عملکرد سطح بالاست. تفاوت عظیمی میان انجام دادن ۹۵ درصد کار و انجام دادن ۱۰۰ درصد آن وجود دارد. در واقع، کاملا رایج و شایع است که اشخاص ۹۰ تا ۹۵ درصد کار را با سخت کوشی انجام بدهند و بعد به انتها رساندن را به تعویق بیندازند.

این وسوسه ای است که باید علیه آن بجنگید. باید پیوسته تلاش کنید، به خود نظم و ترتیب بدهید تا در برابر این گرایش طبیعی مقاومت کنید و به انتهای کار بروید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن