قانون آهنین رشد شخصی

قانون آهنین رشد شخصی
مجموع 5 از 3 رای

رشد شخصی

قانون آهنین رشد شخصی

برای دسترسی به هر هدفی که برای خود مشخص می سازید آنچه را که لازم دارید، بیاموزید. محدودیتی برای آنچه می توانید به آن دست پیدا کنید، وجود ندارد. تنها محدودیتی که وجود دارد آنی است که در ذهن و خیال خود خلق می کنید. اگر می خواهید به جمع ۱۰ درصد بالای حرفه ی خود بپیوندید، هیچ مانعی در روز زمین، مگر خودتان، نمی تواند سد راه شما شود.

آیا کار آسانی است؟ نه، البته که نیست! رسیدن به هر چیز مستلزم تلاش و کار فراوان است. اما اگر آن را به قدر کافی بخواهید و حاضر باشید که روی آن کار کنید، امکان پذیر می شود. برای رسیدن به هر هدف ارزشمند، ارزش آن را دارد که تلاش کنید.

لس براون، سخنران الهام بخش، می گوید: “برای رسیدن به چیزی که قبلا به آن دست نیافته اید، باید تبدیل به کسی شوید که قبلا نبوده اید.”

یوهان ولفگانگ فون گوته، فیلسوف آلمانی، می گفت: “برای بیشتر داشتن ابتدا باید بیشتر بشوید.”

وقتی تصمیم می گیرید که در حوزه ی کاری خود در شمار بهترین افراد قرار بگیرید، تنها سوالی که باید بپرسید این است: “چگونه به این موقعیت برسم؟” این حقیقت که هزاران و حتی میلیون ها نفر از رده های پایین به رده های بالا رسیده اند، ثابت می کند که شما هم می توانید این مدارج را طی کنید. بسیاری از این اشخاص به اندازه ی شما استعداد و توانایی نداشته اند. در اغلب زمینه های زندگی، سخت کوشی و تلاش بیش از استعداد و توانایی به موفقیت های بزرگ منتهی می گردد.

آیا تحصیلات آکادمیک برای موفقیت ضروری است؟

در جریان بررسی درباره ی ۴۰۰ ثروتمند اول آمریکا که چند سال قبل صورت گرفت، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند، کسانی که از دبیرستان اخراج  شدند و در ردیف ۴۰۰ ثرتمند اول آمریکا قرار گرفتند به طور متوسط ۳۳۳ میلیون دلار بیش از کسانی که دانشکده را به اتمام رساندند کسب ثروت کرده اند.

این را از آن جهت می گویم، زیرا بسیاری از مردم احساس می کنند اگر در دبیرستان نمرات خوبی نمی گرفتند، برای همیشه در زندگی خود با محدودیت رو به رو می گردند. هرگز اینطور نیست. برخی از ثروتمندترین و موفق ترین زنان و مردان آمریکا و سایر نقاط جهان در دبیرستان ضعیف عمل کردند.

واقعیت این است که سطح دانش و مهارت امروزه سریع تر از هر زمان دیگری کاهش می یابد. توانایی یادگیری شما می تواند دارایی در حال رشد یا در حال کاهش باشد. این البته بستگی به این دارد که این دانش و علم و اطلاع را به روز می کنید یا آن را به حال خود رها می نمایید. این انتخابی است که شما باید بکنید.

خبر خوش این است وقتی دانش و مهارت های خود را در راه رسیدن به افراد برجسته ی حاضر در حوزه ی فعالیت خود به روز می کنید، در حکم این است که در مسابقه ای شرکت کرده اید و تنها کسی هستید که می دوید. خیلی زود از بقیه جلو می زنید و در صف جلو قرار می گیرید. در این شرایط، اغلب رقبای شما تلاش می کنند که برای حفظ شغل شان تلاش کنند. فکر رسیدن به سطح بهترین ها هرگز حتی از ذهن آنها نگذشته است.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن