شما سِنت ها را صرفه جویی کنید، دلارها خودشان پس انداز می شوند

شما سِنت ها را صرفه جویی کنید، دلارها خودشان پس انداز می شوند
مجموع 5 از 2 رای

پس انداز

شما سِنت ها را صرفه جویی کنید، دلارها خودشان پس انداز می شوند

اگر می خواهید ثروتمند شوید، حساب تک تک سنت های خود را داشته باشید. تصمیم بگیرید روزی ۳، ۵ یا ۱۰ دلار پس انداز کنید. این پول را در حساب پس اندازتان بگذارید و به آن دست نزنید. وقتی پس اندازتان به حدی رسید، آن را در پروژه های مطمئن سرمایه گذاری کنید. به طور روزانه، هفتگی و ماهانه پس انداز کنید. به این کار عادت کنید و تا پایان زندگی کاری تان آن را ادامه دهید.

به زودی با هزینه ی کمتر در روز کنار می آیید و به آن عادت می کنید. وقتی درآمدتان افزایش پیدا کرد، بر میزان پس انداز خود بیفزایید. در مدت چند هفته، چند ماه یا چند سال از بدهی بیرون می آیید و پس انداز قابل ملاحظه ای که پیدا کرده اید برای شما کار خواهد کرد. چند سال که بگذرد، به لحاظ مالی مستقل می شوید.

بر علم خود بیفزایید

اگر همه ی شب به جای تماشای تلویزیون پانزده دقیقه مطالعه کنید، سالی حدود پانزده کتاب را می خوانید. اگر روزی پانزده دقیقه ادبیات کلاسیک بخوانید، در مدت هفت سال، صد کتاب بزرگ ادبیات کلاسیک خوانده اید. اینگونه تبدیل به یکی از باسوادترین افراد نسل خود می شوید. همه ی اینها با پانزده دقیقه مطالعه قبل از خواب حاصل می شود.

بر درآمد خود بیفزایید

اگر در کار فروش هستید و می خواهید بر درآمد خود بیفزایید، به این توجه کنید که روزانه، یا در هر هفته با چند نفر تماس می گیرید، چند بار محصول خود را ارائه می کنید. هدفی را مشخص کنید تا بر میزان ارائه ها و تماس های خود بیفزایید. معیار و استاندارد روزانه ای برای خود در نظر بگیرید و همه روزه کارکرد خود را با این معیار بسنجید.

در هر زمینه های از زندگی خود، فعالیت های خود را به دقت تحلیل کنید. تعداد فعالیت هایی را انتخاب کنید که موفقیت شما را تضمین کند. همین که توجه خود را به کاری می دهید، به شما امکان می دهد که دقیق تر عمل کنید.

اگر می خواهید سالم تر باشید، به دقائقی در هفته که آن را به ورزش اختصاص می دهید توجه کنید، به میزان کالری ای که در روز مصرف می کنید دقیق شوید. اگر می خواهید در زمینه ی مالی به موفقیت بیشتر برسید، به مبلغی که در هر ساعت دریافت می کنید دقیق تر شوید، به میزان فروش هفتگی خود توجه نمایید.

اگر می خواهید در روابط خود موفق گردید، به دقایقی که با اشخاص مهم در زندگی تان رو در رو می شوید و با هم صرف وقت می کنید، توجه نمایید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن