شتاب بخشی در اثرمرکب: نتایج تان را چند برابر کنید

شتاب بخشی در اثرمرکب: نتایج تان را چند برابر کنید
مجموع 5 از 5 رای

شتاب بخشی در اثر مرکب

شتاب بخشی در اثرمرکب: نتایج تان را چند برابر کنید

من یک فرصت استثنایی و جذاب برای شما دارم. ما در این باره صحبت کردیم که چگونه رویه ها و رفتارهای ساده، در طول زمان مرکب می شوند و نتایج قدرتمند شگفت انگیزی را برای تان به ارمغان می آورند. چه می شود اگر بتوانید این فرآیند را سرعت بخشید و نتایج تان را چند برابر کنید؟ می خواهم به شما نشان دهم که چگونه فقط کمی تلاش بیشتر می تواند نتایج تان را به صورت شگفت انگیزی بیشتر کند.

فرض کنیم شما بدنسازی می کنید و برنامه تان ایجاب می کند تا ۱۲ تکرار از یک حرکت مشخصی را انجام دهید. اگر آن ۱۲ تکرار را انجام دهید، انتظار برنامه تان را برآورده می کنید. بسیار عالی. اگر پایدار و استورا باقی بمانید، در نهایت می بینید که همین عمل منظم به نتایج قدرتمندی مرکب می شود. با این حال، اگر در نقطه ی محدودیت بعد از انجام آن ۱۲ حرکت، به زور سه یا پنج حرکت دیگر انجام دهید، اثر آن ستِ تمرینی، چندین برابر خواهد شد.

شما دیوارهای محدودیت تان را هل داده اید. تکرارهای قبلی، شما را به آن دیوار رسانده بودند. اما رشد واقعی با تکرارهایی اتفاق می افتد که بعد از رسیدن به نقطه ی محدودیت، انجام می دهید.

آرنولد شوارتزنگر یک شیوه ی بدن ساز ی به نام “اصل تقلب” را بوجود آورد. وقتی شما به تعداد ماکزیممِ حرکت لیفت به صورت بدون نقص می رسید، مچ ها یا تکیه گاه تان را به پشت تنظیم کنید تا ماهیچه های دیگری را بکار بگیرید (کمی تقلب کنید). این کار به شما اجازه می دهد که ۵ یا ۶ تکرار دیگر انجام دهید و به صورت قابل توجهی نتایج آن تمرین را بهتر کنید.

اگر یک دونده ی حرفه ای باشید، این تجربه را می دانید. شما به هدفی که آن روز برای خودتان تعیین کرده اید، دست پیدا می کنید و به نقطه ی محدودیت تان می رسید و در ماهیچه های تان احساس سوزش و خستگی می کنید، ولی باز هم جلوتر می روید. این “کمی جلوتر” حد توانایی های تان را به مقدار زیادی بیشتر خواهد کرد و شما نتایج آن دویدن را چند برابر می کنید.

در نظر گرفتن خودتان بعنوان سرسخت ترین رقیب تان، یکی از بهترین راه ها برای چند برابر کردن نتایج تان است. وقتی به آن نقطه ی محدودیت می رسید، بالاتر بروید. یک راه دیگر برای چند برابر کردن نتایج تان این که به دیوار آنچه دیگران از شما انتظار دارند، فشار بیاورید و بیشتر از “حد کافی” انجام دهید؛ که این را در مقاله ی بعد به تفصیل توضیح خواهیم داد.

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن