IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
شتاب بخشی در اثر مرکب

شتاب بخشی در اثر مرکب: فراتر از انتظارات ظاهر شوید

شتاب بخشی در اثر مرکب: فراتر از انتظارات ظاهر شوید

اُپرا وینفری مشهور است به استفاده از این اصل. او با سخاوت و توانایی اش در زندگی کردن و کار کردن بالاتر از استانداردهای دیگران، ورای انتظارات دیگر ظاهر شده است.

وقتی صحبت از اپرا می شود، می دانیم که باید منتظر کمی هیاهو باشیم… ولی او در یکی از برنامه هایش، همه را غافلگیر کرد. بیایید برای یک دقیقه به آن زمان برگردیم…

۲۷۶ تماشاچی آن برنامه به این دلیل انتخاب شده بودند که دوستان یا اعضای خانواده شان به برنامه ی اپرا نامه نوشته و گفته بوند که هر کدام از آنها به شدت به یک ماشین جدید احتیاج دارند. اپرا برنامه را شروع کرد و ۱۱ نفر از حضار را روی صحنه آورد و به هر کدام از آنها یک ماشین پونتیاک جی ۶ داد.

بعد، غافلگیری واقعی: او از انتظارات دیگران فراتر رفت و جعبه هایی را بین باقی تماشاچی ها تقسیم کرد و گفت یکی از این جعبه ها، حاوی سوییچ ماشین دوازدهم است. اما وقتی تماشاچی ها جعبه ها را باز کردند، همه شان با یک دسته کلید مواجه شدند. اپرا جیغ می زد: “همه ماشین می گیرند! همه ماشین می گیرند!”

هرچند شاید این مشهورترین کارش باشد، ولی اپرا در بیشتر کارهایی که می کند، رفتن به ورای انتظارات را ادامه می دهد. ممکن است بگویید خب که چی، او اپراست ، البته که می تواند چنین کارهایی را بکند. ولی واقعیت این است که آدم های زیادی در موقعیت مشابه اپرا هستند که می توانستند چنین کارهایی بکنند، ولی نکردند. اپرا این کار را می کند و همین است که او را تبدیل می کند به اپرا. این درس را از او یاد بگیرید که شما می توانید در هر جنبه ای از زندگی تان، بیشتر از آن چیزی که از شما انتظار می رود، انجام دهید.

وقتی می خواستم به همسرم جورجیا پیشنهاد ازدواج بدهم، می توانستم کاری را انجام دهم که از من انتظار می رفت، یعنی با پدرش ملاقات کنم و از او اجازه بگیرم. در عوض تصمیم گرفتم احترام زیادی به پدرش بگذارم و متن صحبت های مربوط به خواستگاری ام را به زبان پرتغالی تهیه کنم. من از خواهر جورجیا خواستم که متن حرف هایم را ترجمه کند.

پدرش زبان انگلیسی را خوب می فهمید، ولی زیاد با آن راحت نبود. در حالیکه دسته گلی در دستانم داشتم، وارد خانه شدم و بعد به پدرش متنی را که حفظ کرده بودم؛ گفتم، خوشبختانه او با ازدواج مان موافقت کرد!

ولی من به این کار هم بسنده نکردم. با پنج برادر او هم تماس گرفتم و خواستم تاییدشان را برای پیوستن ام به خانواده شان بگیرم. نکته اینجاست که جورجیا بعدها به من گفت یکی از خاص ترین جنبه های خواستگاریم این بوده که چقدر به پدرش احترام گذاشته بودم و در ضمن با همه ی برادرانش تماس گرفته بودم و علاوه بر این، از خواهرش خواسته بودم به من زبان پرتغالی یاد دهد. همین ها کارم را خیلی خاص کرد. نتیجه ی آن تلاش اضافی، به طور شگفت انگیزی پرداخت شد.

در کجای زندگی تان وقتی به نقطه ی محدودیت می رسید، می توانید فراتر از انتظارات ظاهر شوید؟ یا در کجا می توانید باعث شگفتی بقیه شوید؟ این کار، تلاش اضافی خیلی زیادتری نمی خواهد، ولی همین کمی تلاش بیشتر، نتایج تان را چند برابر می کند. خواه با مشتریان بیشتری تماس بگیرید، به مشتریان فعلی خدمات بهتری بدهید، تیم تان را تشویق کنید، به همسرتان محبت بیشتری کنید، بیشتر وزنه بزنید، زمانی را با فرزندان تان بگذرانید و …

چه کاری ست که می توانید کمی بیشتر انجام دهید که فراتر از انتظارات می رود و نتایج تان را شتاب می دهد؟

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar