IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
شتاب بخشی در اثر مرکب

شتاب بخشی در اثر مرکب: بهتر از انتظارات انجام دهید

شتاب بخشی در اثر مرکب: بهتر از انتظارات انجام دهید

من با مدیرعاملی همکاری می کردم که فلسفه اش این بود که مبالغ مربوط به مردم، شامل فروشندگان و تامین کنندگانش را چند روز پیش از تعهد قرارداد پرداخت کند. همیشه شگفت زده می شدم وقتی در ۲۷ام ماه، چک مربوط به دستمزد ماه آینده را از او دریافت می کردم. وقتی در این باره از او پرسیدم، جواب بدیهی به من داد و گفت: “این همان پول است، اما غافلگیری و شهرت خوبی که با آن می خرید، فوق العاده است.”

این یکی از دلایلی است که چرا استیو جابز را خیلی تحسین می کنم. هر انتظاری از عرضه ی محصول بعدی اپل داشتید، جابز همیشه کمی (یا خیلی) فراتر از آن می رفت تا شما را به حیرت اندازد. وقتی کل یک محصول را در نظر بگیرید، ممکن بود تنها یک چیز جزئی اضافه کرده باشند، ولی حتی در این صورت، باز هم فراتر از انتظارات بود و هیجانات و پاسخ های مشتریان شان را چند برابر و وفاداری شان را عمیق تر می کرد.

در جهانی که بیشتر چیزها حتی در حد انتظارات هم نیستند، شما می توانید با رفتن ورای انتظارات، به صورت قابل توجهی نتایج تان را شتاب دهید و از عموم مردم فاصله بگیرید. من عاشق جسارت جمله ای هستم که رابرت اسکالر گفت: “من می گویم هیچ ایده ای با ارزش نیست اگر با “وای!” شروع نشود.”

شرکت نورداستروم به این معیار شهرت دارد. وقتی صحبت از خدمات مشتریان می شود، آنها همیشه تلاش می کنند فراتر از انتظارات باشند. نورداِستروم مشهور است به اینکه جنسی را که مشتری بیش از یک سال پیش خریده است، حتی بدون فاکتور خرید پس می گیرد و در بعضی مواقع حتی جنسی را که از یک فروشگاه دیگر خریده شده است پس می گیرد!

چرا چنین کاری می کنند؟ چون می دانند فراتر رفتن از انتظارات، اعتماد ایجاد می کند و باعث وفاداری مشتریان می شود. در نتیجه ی این کار، آنها اعتبار و شهرتی فوق العاده بوجود آورده اند که همچنان به جلب توجه دیگران ادامه می دهد.

دعوت می کنم که شما هم این فلسفه ها را در زندگی، عادت های روزانه، رویه ها و اعمال تان بکار ببرید. اختصاص کمی زمان، انرژی و فکر بیشتر به تلاش های تان، فقط نتایج را بهتر نمی کند؛ بلکه آنها را چند برابر می کند. برای فوق العاده بودن، فقط کمی تلاش بیشتر می خواهید. در همه ی جنبه های زندگی تان دنبال فرصت هایی برای چند برابر کردن نتایج تان باشید؛ جایی که می توانید کمی پیش تر بروید، خودتان را کمی جلوتر هل دهید، کمی بیشتر دوام آورید، کمی بهتر آماده شوید و کمی بیشتر انجام دهید.

در چه جاهایی می توانید کارتان را بهتر انجام دهید و فراتر از انتظار ظاهر شوید؟ در چه مواردی می توانید کاری کاملا غیر منتظره انجام دهید؟ هر چه بیشتر فرصت هایی را برای “وای گفتن” دیگران پیدا کنید، سرعت و سطح دستاوردها و پیشرفت های تان، خودتان و همه ی اطرافیان تان را متحیر خواهد کرد…

منبع: (اثر مرکب آغاز جهشی در زندگی، موفقیت و درآمد شما، دارن هاردی)

ادامه مقالات اثر مرکب را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar