شادی های ساده را کشف کنید

شادی های ساده را کشف کنید
مجموع 5 از 2 رای

شادی های ساده

شادی های ساده را کشف کنید

بهترین شادی های زندگی در عین اینکه بی بها نیستند، اغلب بسیار ساده و تقریبا رایگان هستند. بدون شک کشف یک شادی ساده روشی بی نظیر برای افزایش شادی و آرامش بیشتر در زندگی است.

همسر من یک شادی کوچک و ساده دارد، هر سال او چندین ردیف گل آفتابگردان در باغچه ی پشت خانه می کارد. تا به امروز کسی را مانند او ندیده ام که عاشق گل ها باشد. چندین بار در روز برای رفع خستگی و استراحت به آنها نگاه می کند و احساس شادی زیادی به او دست می دهد؛ و زمانی که دوستان یا خانواده ای به دیدار ما می آیند، دسته ای از گل ها را به آنها هدیه می دهد. او با این کار احساس رضایت می کند.

این کار کوچک، شادی بی نظیری به زندگی همسرم می بخشد و به لحظاتی که با گل هایش نیست ادامه می یابد. زمانی که به آنها فکر می کند لبخند بر لبانش نقش می بندد و به نظر من آنها به او کمک می کنند به مسئولیت های خود از دید مناسبی نگاه کند.

این سنت تاثیر جالبی بر روی فرزندانمان داشته است. آنها عادت کردند لذت خالصانه ی مادر را از موردی کوچک و ساده و زیبا مشاهده کند. آنها شاهد قدرشناسی مادر خود بودند و در نتیجه آمادگی آنها برای قدرشناسی از خودشان بیشتر می شد.

شما هم می توانید با صرف کمی وقت، موردی را که برای شما شادی ساده ای به همراه می آورد را شناسایی کنید. این شادی کوچک برای من چرخیدن در کتاب فروشی یا نوشیدن قوه به تنهایی در یک کافی شاپ دنج است. من عاشق مطالعه، کشتی گرفتن با فرزندانم و آرام دویدن در پارک نزدیک خانه ی خود هستم.

به نظر من هرچه شادی های زندگی بیشتر باشند، بیشتر می توانیم اولویت ها را حفظ کنیم، آرامش نسبی داشته باشیم و از بزرگ کردن مسائل کوچک پرهیز کنیم.

در خاتمه امیدوارم زمانی را به فکر کردن در مورد حداقل یک شادی ساده و کوچک اختصاص دهید که موجب لذت شما می شود. با چند دقیقه مطالعه در سکوت، قدم زدن یا گردش با خودرو، سود و بهره زیادی نصیب شما خواهد شد.

(منبع: از کاه کوه نسازید، دکتر ریچارد کارلسون)

ادامه ی مقالات خانواده ی موفق را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن