سازماندهی مالی ؛ طلسم پول را بشکنید

سازماندهی مالی ؛ طلسم پول را بشکنید
مجموع 5 از 2 رای

سازماندهی مالی

سازماندهی مالی ؛ طلسم پول را بشکنید

استقلال مالی به این معناست که به اندازه ی کافی پول داشته باشید و به ندرت مسائل و مشکلات مالی برای تان پیش بیاید. زمانی به این استقلال می رسید که درآمدتان از مخارج تان بیشتر باشد. پس یا باید مخارج تان را کاهش دهید و یا اینکه درآمدتان را بالا ببرید. موارد زیر می تواند در این راه به شما کمک کنند.

  • دارایی های اضافی مانع از جریان داشتن پول می شوند

شما پول زیادی را صرف خرید وسایلی کرده اید که دوست ندارید از آنها جدا شوید، زیرا این حس مالکیت باعث می شود احساس کنید ثروتمند هستید و می ترسید با کم شدن آنها، این احساس را از دست بدهید؛ ولی این ترس فرصت ثروتمند شدن را از شما می گیرد.

پولی که صرف خرید وسایلی می شود که هیچ سودی برای شما ندارد، پول مرده به حساب می آید و باعث می شود چرخه ی پول را مختل کند. پس باید عملیات پاکسازی که در مقالات گذشته توضیح دادیم را بکار ببندید.

  • ثروتمند بودن چیزی فراتر از پولدار بودن است

مهم ترین و ارزشمندترین چیزها در زندگی، آنهایی هستند که نمی توان با پول خرید. خیلی از افراد فکر می کنند که اگر پول و دارایی های زیادی داشته باشند، ثروتمند هستند، اما اینطور نیست. یک فرد تنها در زمانی می تواند خود را ثروتمند بداند که روابط خوبی با اطرافیانش داشته باشد و دیگران او را قبول داشته باشند.

پس روی افراد سرمایه گذاری کنید نه پول. شریک زندگی تان، فرزندان تان و خانواده تان، بالاترین دارایی هایی شما هستند. نباید اجازه دهید که مسائل مالی، باعث شود به عزیزان تان کم توجهی کنید.

  • پول یعنی بهره گیری از فرصت ها

به پول باید به چشم چیزی نگاه کنید که در یک چرخه قرار دارد و باید همیشه در جریان باشد. پولی که در جریان باشد روز به روز بیشتر می شود؛ چه در سهام، چه در معاملات املاک و چه در شرکت خودتان.

اگر پول تان را به جریان نیندازید، این چرخه را متوقف کرده اید. بسیاری از افرادی که فقط پس انداز می کنند و پول شان را به جریان نمی اندازند فقیر باقی می مانند. ولی در جامعه ای که همه ی افراد آن پول خود را به چرخش درمی آورند جریان وجود دارد و همه با هم در ارتباطند.

بسیاری از افرادی که دارای شغل آزاد هستند، این مساله را تجربه کرده اند. وقتی درآمدشان کم می شود صرفه جویی می کنند، روابط اجتماعی شان ضعیف می شود و این حس بدشان به مشتریان منتقل می شود. بدین ترتیب چرخه ی باطل و مخرب بوجود می آید.

در مواقع بحرانی بهتر است در زمینه ی تبلیغات و روابط عمومی سرمایه گذاری شود. هنگامی که درآمد افراد پایین می آید، خیلی ها وسوسه می شوند و از روی ناچاری هر قراردادی را قبول می کنند، اما با این کار سودهای بزرگ تری را که در بلندمدت عایدشان خواهد شد از دست خواهند داد.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن