سازماندهی مالی ؛ از شر قسط های تان خلاص شوید

سازماندهی مالی ؛ از شر قسط های تان خلاص شوید
مجموع 5 از 3 رای

سازماندهی مالی

سازماندهی مالی ؛ از شر قسط های تان خلاص شوید

کسانی که درآمدشان از مخارشان کمتر است، معمولا خودشان را گرفتار اقساط بلند مدتی می کنند که رفته رفته بیشتر هم می شود. این افراد آرامش لازم را در زندگی شان ندارند.

اولیور یک روزنامه نگار است. او تمام روزهای هفته را کار می کند. او درآمد بالایی دارد و همکارانش به او حسادت می کنند و می گویند “او پول پارو می کند”. اما واقعا اینطور نیست. او همیشه زیر بار قسط است. شبانه روز و به سختی کار می کند تا بتواند اقساطش را بپردازد. او هر ماموریتی را قبول می کند و همه ی علائم استرس و بیماری را نشان می دهد. خیلی دوست دارد که بتواند مدتی را استراحت کند و به علایقش بپردازد. اما چطور می تواند این کار را بکند؟

  • استرس ناشی از بدهی را کاهش دهید

قسط و بدهی فقط یک پدیده ی بیرونی نیست. بلکه هر چقدر بدهی تان بیشتر باشد، فشار ذهنی تان بیشتر می شود. هر جا که می روید چه سر کار، چه در تعطیلات، آرامش روحی و تمرکز ندارید و سنگینی و خستگی آن را بر روی دوشتان حس می کنید.

یک راه حل مفید برای اینکه بتوانید حداقل این فشار ذهنی را کاهش دهید این است که برای خودتان، یک حداقلِ مانده ی حساب تعیین کنید و نگذارید هیچ وقت موجودی حساب تان از آن رقم پایین تر بیاید.

  • جادوی پول

پول فقط وسیله ای برای مبادله یا خرید کالای خاصی نیست، بلکه مقیاس مهمی است که بر همه ی جنبه های زندگی تاثیر می گذارد. فردی که سالیان متمادی زیر بار اقساط بانکی است، به طور ناخودآگاه اضطراب دارد، اما از طرف دیگر کسی که موجودی حساب بانکی اش کافی ست و پول نقد در کیف پولش نگه می دارد، احساس شادابی دارد.

این ارتباط از کجا ناشی می شود؟ آیا زمانی که پول زیادی در حساب خود داریم ناخودآگاه خوشحال تریم؟ معمولا برعکس این موضوع صادق است: افراد غمگین به طور ناخودآگاه به دنبال موجودی منفی در حساب بانکی خود هستند. یعنی در واقع نگرانی ها، تردیدها و ترس های پنهانی تان به شکل قسط و بدهی خودشان را نشان می دهند. ذهن و احساس درونی تان به طور ناخودآگاه تعیین می کند که موجودی حساب تان مثبت باشد یا منفی.

پول یک جلوه ی خارجی مستقیم از فرآیندهای ذهنی درونی است.شما باید این فرآیندها را بشناسید و با آنها مقابله کنید. سپس واقعیت خارجی بر اساس چشم انداز درونی تان شکل خواهد گرفت.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن