زبان بدن : چیدمان صندلی ها

زبان بدن : چیدمان صندلی ها
مجموع 5 از 3 رای

زبان بدن

زبان بدن : چیدمان صندلی ها

موقعیت نشستن هرگز نباید اتفاقی باشد. هنگام تدارک دیدن برای یک مهمانی شام یا مناسبتی ویژه، میزبانان انرژی زیادی را صرف تعیین محل نشستن مهمانان می کنند. موقعیتی که در آن جای می گیرید، منعکس کننده ی مقام شماست و بر دیدگاه مردم از شما اثر می گذارد. موقعیتی که مردم نسبت به شما قرار می گیرند، دیدگاه آنها را به شما و خودشان (در ارتباطی که با شما دارند) و همچنین میزان مشارکتی که می توانید از آنها انتظار داشته باشید نشان می دهد.

میزهای مستطیل شکل این امکان را به افراد می دهد که همه به یک اندازه از حاشیه ی میز استفاده کنند و فضای مساوی و ارتباط چشمی مستقیمی داشته باشند، در نتیجه همه ی افراد می توانند دیدگاهشان را درباره ی موضوع مورد نظرشان پشت میز مطح کنند، هر چند کسانی پشت اضلاع کوتاه تر میز (به اصطلاح بالای میز) می نشینند در موقعیت غالب قرار می گیرند.

میزهای مربع شکل برای مکالمات کوتاه و مستقیم مناسب اند. میزهای گرد به افرادی که پشت میز نشسته اند، به یک میزان قدرت و امتیاز می دهد.

قبل از آنکه بنشینید یا دیگران را به سمتی هدایت کنید که می خواهید آنجا بنشینند، به نتیجه ی مطلوب تان در تعامل با افراد فکر کنید.

گفتگو در یک فضای خودمانی

نشستن در حالیکه گوشه ی یک میز مستطیل شکل بین شما و فرد دیگری قرار گرفته است، شما را به داشتن مکالمه ای دوستانه و خودمانی ترغیب می کند.

در این حالت می توانید به راحتی یکدیگر را ببینید و فضای کافی برای حرکات بدن وجود دارد. گوشه ی میز در صورت لزوم بعنوان مانعی ظریف عمل می کند. این موقعیت همچنین فضا و جای پایی مساوی را برای هر دو نفر فراهم می کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن