زبان بدن :ور رفتن با اشیا

زبان بدن :ور رفتن با اشیا
مجموع 5 از 2 رای

زبان بدن :ور رفتن با اشیا

زبان بدن :ور رفتن با اشیا

شما هر روز و هر لحظه در حال القای تصویری از خود هستید. دیگران نیز چنین هستند. افراد برای ایجاد تصویر از بسیاری از لوازم مانند لباس، خودکار، عینک، لوازم سیگار کشیدن و آرایش استفاده می کنند. اگر در مقابل یک هنرپیشه ی زن نام این لوازم را ببرید می بینید که چطور ذوق می کند. او می داند که این لوازم بی جان دوستان او هستند. این ابزار می توانند تصویری را خلق کنند تا فرد پشت آن پنهان شود یا از طریق آن بتواند شخصیت خود را آشکار کند.

با نگاه به این فرد که چگونه خود را با این لوازم آراسته می کند، به خصوصیات او پی می برید. موفقیت شما در این امر به میزان دقت تان بستگی دارد و بهره مندی از توانایی تشخیص و تفسیر افراد در انتخاب لوازم فرعی منجر به این می شود که نکات بسیاری درباره ی آنها متوجه شوید.

نحوه ی استفاده افراد از لوازمی همچون، عینک، خودکار، کیف مدارک و یا کیف دستی نشان می دهد که آنها در واقع چه احساسی دارند. کسی که در یک جلسه ی کاری با خودکار روی میز می زند، مسافری که داخل کیفش را می گردد یا هنر پیشه ای جوان و معروف که پشت عینکش پنهان شده است، همه با وررفتن با لوازم شان به شما می گویند که در درون چه احساسی دارند.

دختری که عینک آفتابی اش را روی سرش زده، برادر او که کلاهش را برعکس گذاشته، پدر آنها که عینک مطالعه اش را پایین بینی اش قرار داده است و رفتار بچه ها را زیر نظر دارد و برادر بزرگ تر که دستمال ظرف خشک کن را با سر و صدا محکم روی ظرف شویی می کوبد، به ترتیب خجالتی، جسور، سلطه جو و عصبانی اند.

صرف نظر از اینکه این لوازم واقعا برای چه منظوری به کار برده می شوند (مثلا عینک برای مطالعه و حفاظت چشم در مقابل آفتاب، چمدان و کیف دستی برای نگه داشتن وسایل شخصی و ابزار کار، مداد و خودکار برای نوشتن)، شیوه ی استفاده ی آنها توسط شما نشان دهنده ی حالت روحی تان است.

وقتی به دلگرمی و اطمینان خاطر احتیاج دارید، چیزهایی را نزدیک و یا داخل دهان می کنید، مثلا انگشت یا دسته ی عینک خود را می جوید و یا مدام کیف تان را چک می کنید تا بتوانید ذهن خود را آرام کنید یا وقتی خشمگین هستید اجسام را پرتاب می کنید. نحوه ی استفاده از لوازم فرعی تان، حس و حال شما را آشکار می کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن