زبان بدن : نشان دادن اضطراب درونی

زبان بدن : نشان دادن اضطراب درونی
مجموع 5 از 3 رای

نشان دادن اضطراب درونی

زبان بدن : نشان دادن اضطراب درونی

از نظر جانورشناسی به نام دزموند موریس، قرار دادن اشیا در نزدیکی یا داخل دهان، یادآور نوزادی است که با مکیدن سینه ی مادر به دنبال آرامش می گردد. هر حرکتی ولو بسیار کوچک که در آن چیزی را در مقابل لب یا دهان خود قرار می دهید، تلاشی برای رسیدن به احساس امنیتی دوباره است که در دوران نوزادی، آن را از طریق مکیدن سینه ی مادر بدست می آوردید.

این یعنی شما به دلگرمی و اطمینان خاطر احتیاج دارید. به عبارت دیگر جویدن مداد یا دسته ی عینک و یا پک زدن به سیگار نشان می دهد که آرامش خاطر ندارید.

شماری از حرکات آرامش بخشی که ممکن است مشاهده کنید عبارتند از:

مرتب کردن لباس: این حرکت نشان می دهد که فرد معذب است. اگر دیدید که فردی بی جهت این کار را انجام می دهد، حدس تان درباره ی مضطرب بودن او درست است.

گاز گرفتن ناخن و پوست: این حرکت شبیه به مکیدن سینه ی مادر توسط نوزاد است و دلگرمی و اطمینان خاطر را به همراه دارد. همچنین این حالت مربوط به این حرکت است که دست تان را مقابل دهان تان می گیرید تا از بروز احساسات جلوگیری کنید.

ور رفتن با اشیا: درآوردن صدای پول خرد در جیب، ضربه زدن با مداد یا خودکار یا ور رفتن با جواهرات، پیغام هایی انحرافی و بیانگر اضطراب اند. لمس اشیا، اطمینان حسی به شما می دهد، درست مثل زمانی که در کودکی عروسک خود را در دست می گرفتید.

دست کشیدن در موها: وقتی احساس اضطراب می کنید، ناخودآگاه دست تان را در موها فرو می برید؛ طوری که انگشتان، کف سر را لمس می کنند. این حرکت که یادآور نوازش های دوران کودکی است شما را آرام می کند.

تکان دادن پاها: فشار عصبی مانند بخاری که در زودپز جمع می شود باید از جایی خارج شود. با آنکه موقع عصبانیت یا هیجان یا اضطراب در قسمت بالاتنه آرام به نظر می آیید، تکان دادن پایتان، شما را لو می دهد.

سیگار کشیدن: این کار بعنوان یک حرکت مکشی، حس راحتی همراه با تغذیه را در خود دارد.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن