IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
زبان بدن

زبان بدن :نحوه ی ایستادن

زبان بدن :نحوه ی ایستادن

گاهی در زندگی باید قدمی بردارید و تصمیم راسخی بگیرید. احتمالا در این مواقع استوار می ایستید و شروع به کاری می کنید که باید انجام دهید. در بعضی مواقع هم به خود سخت نمی گیرید و مدام از این شاخه به آن شاخه می پرید.

حتما تا به حال پایتان را محکم به زمین کوبیده اید، یا حداقل کسی را در حال انجام این کار دیده اید؛ یا در اتاق خواب روی یک پا ایستاده یا روی نوک پایتان از شدت هیجان بالا و پایین پریده اید. در این مقاله و سری مقالات بعد، به موقعیت های مختلف ایستادن فرد در حالت روحی و شرایط مختلف می پردازیم. همچنین درمی یابیم که جلو عقب رفتن پاها و جهت انگشتان چه مفهومی دارند.

نشان دادن تعهد و نگرش از طریق نحوه ی ایستادن

اساس هرگونه ایستادن این است که هر دو پای فرد زیر باسن قرار می گیرد، به نحوی که وزن بدن به طور مساوی روی هر دو پا تقسیم شود. انتخاب فرد در مورد نحوه ی ایستادن بستگی به این دارد که می خواهد چه پیامی را منتقل کند و چگونه به نظر برسد. نحوه ی ایستادنِ فرد نشان دهنده ی تاثیرِ تجربیاتِ زندگی بر او و همچنین موقعیت اجتماعی اش است.

از روی نحوه ی ایستادنِ یک شخص می توان به موقعیت او پی برد. یک ملکه هرگز قوز نمی کند. یک افسر پلیس با ورود مافوق اش به اتاق خبردار می ایستد و یک خدمتکار جلوی صاحب کارش تعظیم می کند.

کسی که با شانه های تاخورده قوز می کند و سرش را پایین می اندازد و پاهایش را به سمت داخل قرار می دهد، تابعیت و فرمانبرداری و در عین حال بی مسئولیتی خود را نشان می دهد؛ بگذریم از اینکه این فرد اهل عقب نشینی و کنار کشیدن است. در مقابل، افرادی که وزن شان را روی هر دو پا تقسیم می کنند و پاهایشان را ثابت و محکم زیر بدن نگه می داند، با اعتماد به نفس و مطمئن به خود جلوه می کنند، به شرط آنکه بقیه ی اعضای بدن در هماهنگی با پاها عمل کنند.

وقتی در چنین حالتی می ایستید بدن به طور طبیعی تمایل دارد سر را بالا نگه دارد و شانه ها را عقب بکشد و شکم را به داخل ببرد. خدایا! درست مانند یک فرد پیروز ایستاده اید!

اگر می خواهید دیدگاه کسی را ارزیابی کنید، به نحوه ی ایستادن او دقت کنید. معمولا انسان ها تصمیم های مهم را وقتی می گیرند که هر دو پایشان ثابت و استوار روی زمین قرار گرفته است. اگر می خواهید قدرتمند و با نفوذ و مسلط به نظر برسد، طوری بایستید که پاهایتان کمی از هم فاصله داشته باشند و وزن تان روی هر دو پا یکسان تقسیم شود.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar