زبان بدن :ایستادن باز

زبان بدن :ایستادن باز
مجموع 5 از 2 رای

زبان بدن

زبان بدن :ایستادن باز

ایستادن باز حالتی با ثبات و بسیار محبوب افراد سلطه طلب است. این طرز ایستادن در صورتی عملی می شود که پاهایتان صاف و با فاصله از هم قرار بگیرند و وزن تان به طور مساوی روی دو پا تقسیم شود.

به دو دلیل بالاتر بودن مرکز ثقل در مردان، آنها بیشتر از زنان این نحوه ی ایستادن را اتخاذ می کنند. علاوه بر این، مردان معمولا این شکل ایستادن را موقع تعامل با دیگران می پسندند و از این حالت بعنوان شیوه ای برای ایجاد ارتباط استفاده می کنند.

اصطلاح “پا روی زمین داشتن” و “روی پای خود ایستادن” به رسمی باستانی در چین برمی گردد که در آن پای دختران را می بستند. این رسم در میان اشراف رواج داشت و به این معنی بود که زنان بدون تحمل درد نمی توانند روی پای خود بایستند.

نشانه های مردانگی

در ایستادن قاطعانه، شخص پاهای خود را محکم روی زمین قرار می دهد و اصلا تکان نمی خورد. این وضعیت بیان می کند که فرد جایگاه خود را پیدا کرده است. او با اِشغال فضای بیشتر نشان می دهد که چه کسی رئیس است.

تامی دوازده ساله در آخرین سال تحصیلی اش در مدرسه ی راهنمایی، عضو تیم راگبی مدرسه بود. در جشن پیروزی پس از بازی، گروهی از پسرها  حلقه زدند و با هم مشغول صحبت شدند. بعنوان پیروز میدان تقریبا همه ی آنها به حالت باز ایستاده بودند و همبستگی و روحیه ی تیمی شان را نشان می دادند. حتی در چنین سن پایینی پسرها مردانگی و انسجام و اتحادشان را به نمایش گذاشته بودند.

اگر احساس شکست می کنید و می خواهید حس و حالتان عوض شود، به حالت باز بایستید، سر خود را بالا بگیرید و شانه های تان را به عقب ببرید. با این نوع ایستادن مقتدرانه، احساس متناظر با آن را در خود ایجاد می کنید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن