زبان بدن : مصاحبه، تاثیرگذاری و سیاست بازی

زبان بدن : مصاحبه، تاثیرگذاری و سیاست بازی
مجموع 5 از 1 رای

زبان بدن

زبان بدن : مصاحبه، تاثیرگذاری و سیاست بازی

اینکه چه تصوری از خود دارید و چه تصویری از خود به نمایش می گذارید، تعیین کننده ی دیدگاه مردم از شما و چگونگی برخورد آنها با شماست. اگر دوست دارید مثبت و قوی به نظر برسید، باید بلد باشید نقش این حالات را بازی کنید. حرکات بدن و رفتار و حالات صورت تان بایستی طور باشد تا نقاط قوت و توانایی های تان را نمایان کنند؛ چرا که مردم با توجه به آنچه در حالات و حرکات تان نشان می دهید تصمیم می گیرند با شما چطور رفتار کنند.

دیگران، شما را از لحظه ای که وارد محیط کار می شوید تا آخرین روز کاری تان تحت نظر می گیرند. پس اطمینان حاصل کنید که حرکات و حالات و رفتار شما نمایانگرتصویر دلخواه تان است. هرچه مقام شما بالاتر رود، انتظار دیگران از شما بیشتر می شود. درنتیجه باید اعمال تان متمرکزتر و حرکات تان کنترل شده تر باشد واقتدار بیشتری از خود نشان دهید.

برای درک بهتر این موضوع به اطراف تان بیشتر نگاه کنید و نحوه ی برخورد افراد مختلف را بیشتر مورد بررسی قرار دهید. شما هرگز مدیرعامل را در حال دویدن در راهرو نمی بینید. هرگز نمی بینید سهامدار ارشد دست هایش را به هم بکوبد و هیچ وقت نخست وزیر پشت به در نمی شیند. فراموش نکنید که برای طی کردن مسیر هزارتوی موفقیت در محل کار، خودآگاهی بسیار حائز اهمیت است.

برای موفقیت بیشتر در این زمینه، می توانید از یکی از نزدیکان تان بخواهید که نحوه ی رفتار و حالات شما را در شرایط مختلف یادداشت کند و در انتهای روز به بررسی آن بپردازید و یا می توانید فیلمی از خودتان ضبط کنید و آن را با یک متخصص زبان بدن تحلیل کنید تا شما را راهنمایی کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن