زبان بدن : سبک های مذاکره (۳)

زبان بدن : سبک های مذاکره (۳)
مجموع 5 از 4 رای

زبان بدن

زبان بدن : سبک های مذاکره (۳)

  • انتخاب محلی مناسب برای نشستن

قدری زودتر از موعد به جلسه بروید تا بتوانید محل مورد نظر خود را انتخاب کنید. نشستن مقابل در به شما برتری می دهد. تحقیقات نشان می دهد افرادی که پشت به در می نشینند استرس و فشار خون بالا و تنفس سریع و کوتاه را تجربه می کنند؛ گویی بدن خود را برای حمله ای احتمالی از پشت سر آماده می کنند. این موقعیت ضعیف و تدافعی را برای رقبای خود نگه دارید. موقعیت قویتری برای خود ایجاد کنید و رو به اتاق بنشینید در حالیکه پشت تان از در دور است.

  • پُر کردن فضای خود

افرادی که فضای خود را پر می کنند، شایسته تر و مسلط تر به نظر می آیند. این امر برای آدم های لاغر و کوچک که ممکن است فضا آنها را در کام خود فرو برد دردسر است. نکات زیر می تواند به آدم های ریزجثه تر کمک کند تا بر قلمرو خود مسلط تر به نظر برسند:

آرنج ها را هنگام ایستادن یا نشستن کمی از پهلوها فاصله بدهید (افرادی که بازوها را نزدیک به بدن خود نگه می دارند مطیع و کمرو و ترسو به نظر می رسند).

پشت میز می نشینید، به جلو خم شوید؛ طوری که دست ها به آرامی روی میز استراحت کند. همچنین می توانید آرنج ها را رو به بیرون روی میز بگذارید یا ساعدها را روی سطح میز قرار دهید.

در حال انجام هر کاری هستید، هرگز در طول جلسه بازوان خود را به پهلوها نزدیک نکنید. این کار هیکل شما را کوچک تر و تاثیرگذاری تان را کمتر می کند.

افراد درشت هیکل هم باید به میزان فضایی که اشغال می کنند، توجه داشته باشند: افراد تنومند با لم دادن، آهسته قدم برداشتن و باز کردن بدن خود در فضایشان ممکن است تهاجمی جلوه کنند. این بدان معنا نیست که باید شانه ها و بازوان تان را به سمت خود جمع کنید. فقط آگاه باشید که بیش از افراد با جثه ی کوچک تر فضا اشغال می کنید و ممکن است لازم باشد موقعیت خود را طوری تنظیم کنید که به دیگران هم اجازه ی ورود بدهید. برای جلوگیری از وارد آوردن فشار بر دیگران با حضور تنومند خود، بر حرکات و حالت تان مسلط باشید و آنها را دقیق و مختصر انجام دهید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن