زبان بدن : پرهیز از حرکات عصبی

زبان بدن : پرهیز از حرکات عصبی
مجموع 5 از 3 رای

زبان بدن

زبان بدن : پرهیز از حرکات عصبی

کسی که بی قرار است و سر جای خود بند نمی شود، با ناخن هایش بازی می کند و سر و صورت و گردن یا سینه اش را می خاراند؛ او با این حرکات عصبی، حالت درونش را آشکار می کند. برای پی بردن به اینکه حالت کسی واقعی است و در حال ایجاد محیطی عصبی در اطراف خود است، به میکروسکوپ نیازی نداریم. اگر بیش از اندازه وقت خود را با کسی که رفتارهای عصبی از خود بروز می دهد بگذرانید، کم کم خودتان نیز احساس ناراحتی می کنید.

تا وقتی از حرکات عصبی خود آگاه نباشید، نمی توانید از آنها پرهیز می کند. فیلم خود را ببینید، از یک همکار مورد اعتماد بخواهید نظر بدهد و مانند بیننده ای بی طرف به حرکات خود توجه کنید. با تشخیص رفتار عصبی خود می توانید کاری برای رفع شان انجام دهید.

حرکت عصبی را با حرکت دیگری جایگزین کنید. کسی که با خودکارش ور می رود باید آن را زمین بگذارد؛ مگر در صورتی که برای نوشتن به آن نیاز داشته باشد. بگذارید دست ها جلوی تان باشند و به میز تکیه دهند. اگر سطحی ندارید که بتوانید دست ها را روی آن بگذارید، آنها را روی ران خود قرار دهید. اگر متوجه شدید که با ناخن هایتان ور می روید، آن را با حرکت دیگری جایگزین کنید. به این شکل که خودکاری را برای نوشتن یادداشت بردارید و وقتی کارتان تمام شد، آن را سر جای خود بگذارید. وضعیت نشستن یا ایستادن خود را عوض کنید.

تغییر رفتار، مستلزم زمان و تعهد و تمرین است. در واقع ۲۱ بار تلاش برای تغییر یک رفتار مناسب مورد نیاز است. همین حالا شروع کنید.

در دنیای بسیار رقابتی امروز، به راهکارهای ساده ای برای ایجاد آن جاذبه ای فوق العاده نیاز دارید تا شما را به آنجا که می خواهید برساند. دیگر تنها خوب بودن در کار کافی نیست، باید خوب به نظر برسید. خودِ کنونی تان را بسنجید و ببینید چه کاری را خوب انجام می دهید و انجام چه کاری را می توانید بهبود ببخشید. به رفتار خود و تاثیرگذاری آن توجه کنید. با آگاهی از این امور می توانید سازگاری های لازم را انجام دهید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن