زبان بدن: دست دادن مثل ماهی خیس

زبان بدن: دست دادن مثل ماهی خیس
مجموع 5 از 2 رای

زبان بدن

زبان بدن : دست دادن مثل ماهی خیس

اگر تا به حال دستی شل و بی حال را لمس کرده باشید، می دانید هنگام تماس دست ها چقدر احساس دوری و عدم ارتباط می کنید. کسانی که خود را ملزم به دست دادن نمی کنند، گرایش به تکبر و انزوا دارند. البته، جراحان و پیانیست ها باید از انگشتان خود مراقبت کنند و به همین دلیل آرام دست می دهند. همچنین افرادی که ناچارند زیاد دست بدهند برای حفظ انگشتان خود به آرامی دست می دهند.

بعضی افراد به دلایل دیگری شل و بی تفاوت دست می دهند. بعضی از زنان فکر می کنند اگر خود را مطیع نشان دهند، این حالت برای دیگران جذابیت دارد. افرادِ خیلی قوی گاهی برای تاکید بر قدرت جسمی خود آرام دست می دهند. همچنین اگر کسی اعتماد به نفس نداشته باشد از برقراری تماس اجتناب می کند.

بانی اهل دالاس تگزاس است و در یک شرکت سرمایه گذاری بزرگ در لندن کار می کند. محیط کار او بیشتر مردانه است. اگرچه بانی در کارش مهارت دارد، رئیس و همکارانش او را سلطه پذیر می بینند. یکی از دلایل این مساله نحوه ی دست دادن اوست.

او بدون در نظر گرفتن معاملات چند میلیون پوندی که انجام داده، همانطور که در آمریکای جنوبی تربیت شده است، همچنان به دست دادنِ شل و آرام خود ادامه می دهد. اگرچه در بافت اجتماع این روش ممکن است برای مردان جذاب باشد، اما در محیط کار این رفتارش را مسخره می کنند.

دست دادن به نشانه ی قدرت

گاهی می خواهید برتری خود را که به معنای اقتدار و تسلط شماست، نشان دهید. برای این منظور مطمئن شوید که هنگام دست دادن، کف دستان رو به پایین باشد. اگرچه کف دست لزوما نباید کاملا بچرخد که مستقیما رو به پایین قرار گیرد، کمی چرخش نشان می دهد که کنترل اوضاع در دست شماست.

حتی اگر ناخودآگاه دست خود را در موقعیت رو به بالا قرار دهید، خود به خود این امتیاز را کسب می کنید؛ زیرا موقعیت رو به پایین با تسلط و کنترل همراه است، در حالیکه کف دست رو به بالا مطیع بودن و انفعال را می رساند.

حتی اگر هر دو از موقعیت دست خود آگاه نباشید، شما بیشتر احساس تسلط می کنید و طرف مقابل بیشتر حسی تسلیم آمیز دارد.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن