زبان بدن: دست دادن با هر دو دست

زبان بدن: دست دادن با هر دو دست
مجموع 5 از 3 رای

زبان بدن

زبان بدن : دست دادن با هر دو دست

دست دادن با هر دو دست در صحنه ی سیاسی و تجاری حرکتی ایده آل است. با این روش خاص، کسی که اول دست می دهد ارادت و صداقت و احساس عمیقش را به طرف مقابل به تصویر می کشد. با انجام این حرکت، میزان تماس فیزیکی را افزایش می دهید و با گرفتن کامل دست راست طرف مقابل، کنترل تعاملی را به دست می گیرید.

از آنجا که دست دادن با هر دو دست مانند بغل کردن مختصر است، طرفِ خود را با دقت انتخاب کنید. در بهترین حالت، این شیوه ی دست دادن باید فقط هنگامی استفاده شود که بین افراد از قبل رابطه ی نزدیکی وجود داشته باشد.

اگر کسی دست خود را با سرعت جلو بیاورد، در حالیکه کف دستش به سمت پایین است و دست تان را محکم بگیرد طوری که شما را در موقعیتی تسلیم آمیز با شانس کمی برای متعادل کردن رابطه قرار دهد، چه می کنید؟ اجازه دهید بازیگر قدرت، دست شما را در حالیکه کف آن رو به بالاست بگیرد. سپس قبل از آنکه به قصد شما پی ببرد، دست چپ خود را روی دست راست او بگذارید تا با هر دو دست، دست داده باشید. در این موقعیت می توانید دستان خود و او را بچرخانید  راست کنید و هوشمندانه به طور موثر کنترل را در دست بگیرید.

زبان بدن

وقتی از هر دو دست برای دست دادن استفاده می کنید، دست چپ دو مساله ی مهم را منتقل می کند که باید به آن توجه کرد. اول اینکه، شدت احساس شما را نسبت به فرد مقابل نشان می دهد. هرچه دست چپ تان روی بازوی طرف مقابل بالاتر برود، عمیق صمیمیتی که می خواهید نشان دهید بیشتر است. این حرکت بسیار پیچیده است، زیرا هم عمق ارتباط شما را با فرد مقابل و هم میزان کنترلی را که اعمال می کنید، نشان می دهد.

مساله ی دوم، این است که دست چپ شما از محدوده ی شخصیِ فردِ مقابل عبور می کند. اگر او احساسات مثبتی به شما نداشته باشد، این حرکت می تواند باعث ایجاد حس بدبینی و بی اعتمادی شود. اگر در این مورد تردید دارید، از آن استفاده نکنید؛ مخصوصا در مورد رئیس تان.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن