زبان بدن: تجاوز به فضای شخصی

زبان بدن: تجاوز به فضای شخصی
مجموع 5 از 5 رای

زبان بدن

زبان بدن : تجاوز به فضای شخصی

  • دست دادن طولانی

بعضی ها اصلا نمی دانند کی باید دست طرف مقابل را رها کنند. دست تان را می گیرند، تکان می دهند و بعد آنقدر صبر می کنند که می خواهید انگشتان شان را به زور از خود جدا کنید. این روش زیرکانه ای برای نشان دادن تسلط است. افراد با طولانی کردن تماس، بیش از آنچه که می خواهید شما را درگیر می کنند. جالب اینجاست که احتمالا اجازه  می دهید دست تان در همان حالت بماند تا وقتی که دلیل خوبی برای عقب کشیدنش پیدا کنید. مثلا: “ببخشید، باید الان بروم.” حتی اگر همان لحظه رسیده باشید!

  • تجاوز به فضای شخصی

چنانچه هنگام دست دادن، فرد مقابل را به قلمروی خود بکشید یا با جلو بردن بازوی خود به محدوده ی او، به حریمش وارد شوید یک بازی قدرت در حال رخ دادن است که در آن قدرت در دستان شماست.

در مورد اول، دست خود را جلو می برید و دست طرف مقابل را که جلو آمده است محکم می گیرید و هم زمان با یک فشار سریع و معکوس، او را یک دفعه به داخل فضای خود می کشید و محکم دستش را می چسبید تا زمانی که آماده ی رها کردن آن شوید. اگر کسی را به داخل فضای شخصی خود بکشید، بر اساس ضوابط خودتان با او دست داده اید. در این حالت رئیس شمایید.

مواظب مقدار فشاری که اعمال می کنید باشید وگرنه ممکن است فرد مقابل روی شما بیفتد. با این کار از همان ابتدا رابطه را بد آغاز می کنید.

اگر به قلمرو فرد مقابل وارد شوید، در واقع بازوی خود را کاملا می کشید و با فشار او را به محدوده اش برمی گردانید. بازوی او جمع می شود، در حالیکه بازوی کشیده ی شما فضای او را پر می کند.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن