زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۳)

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۳)
مجموع 5 از 1 رای

زبان بدن

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۳)

  • بالا بردن خود

برنده ی مدال طلای المپیک روی سکویی بالاتر از دو برنده ی مدال نقره و برنز می ایستد و قاضی بالاتر از هیئت منصفه می نشیند. زندگی در پنت هاوس یعنی زندگی در بالا و از بالا به مردم نگاه کردن. جهت نگاه مردم به افرادی که در مکان های بلند قرار دارند، از پایین به بالاست و در نتیجه آنها برتر جلوه می کنند. اگر ببینیم که دفتر سهامدار ارشد یا مدیر عامل در زیرزمین قرار دارد، بسیار تعجب می کنیم.

به فردی که در صدر میز نشسته است نگاه کنید. او به احتمال زیاد رئیس است.

مراجعان اغلب از من می پرسند که چگونه می توانند با آنکه قد بلندی ندارند، تصویر بلندی از خود نشان دهند. یک مراجع خانم که بدون کفش به زحمت بیش از ۵ فوت قد دارد می گوید که تظاهر می کند که بلند قد است. او به جای فشار آوردن به خود و تقلا برای جلب توجه، تلاش می کند خود را زنی بلندقد و لاغر اندام نشان دهد که فضای خود را پر می کند و شایسته ی توجه است. او با بازی کردن نقش، ظاهر مورد نظر خود را منعکس می کند.

بسیاری از مراجعان من در محیط های عمومی کار کرده اند و زیاد در تلویزیون حضور پیدا می کنند. یکی از مراجعانم که کوتاه قدتر از بقیه بود، مرتبا با این اظهار نظر مردم مواجه می شد که اگرچه فرد با معلوماتی است، اما مقابل دوربین اعتبار و جذبه ای ندارد.

با مرور نوارهایش به همراه هم، راهکاری طراحی کردم که در آینده هنگام حضور در انظار عموم به طور قطع اقتدار و شخصیت او را بالا ببرد. تریبون او باید طوری تنظیم می شد که سینه اش قابل دیدن باشد و زاویه ی دوربین باید از پایین به بالا می بود، تا ظاهر او بلندتر نشان دهد.

به او آموزش دادن مستقیما رو به دوربین صحبت کند تا مخاطبان حس کنند هر کی از آنها را به طور جداگانه خطاب قرار داده است. از او خواستم کت و شلوار تیره و دو دکمه ای بپوشد تا بدنش بلند و کشیده به نظر برسد. پس از اجرای این راهکارها اجراهای تلویزیونی او به طور چشمگیری بهتر شد. طبق نظر یک بیننده، او جذبه ای تازه و تاثیری مثبت پیدا کرده بود.

برای نشان دادن اقتدار، سینه ی خود را باز کنید؛ صاف و کشیده بایستید و مستقیما به چشمان افراد نگاه کنید. در زمان حضور در یک جلسه برای جلب توجه و به دست آوردن تسلط بایستید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن