IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
زبان بدن

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (2)

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۲)

فردی که بدنش را پایین تر از شما قرار می دهد، حالتی مطیعانه و سلطه پذیر از خود نشان می دهد. فردی که بالای سر شما ایستاده، پیام برتری و سلطه را منتقل می کند. با قرار گرفتن در موقعیت پایین تر یا بالاتر از دیگران، به آنها می گویید که در چه مقام و مرتبه ای قرار دارید.

شاهان و ملکه ها را عنوان “والا حضرت” خطاب می کنند. به کلاهبردارها و جیب برها و سایر شخصیت های ناخوشایند، برچسب “سطح پایین” می زنند. مردم درباره ی “طبقات بالا” و “طبقات پایین” جامعه سخن می گویند. هرچه بالاتر بروید، از نظر مردم مقام و اقتدار بیشتری دارید. هرچه پایین تر باشید، از نفوذ کمتری برخوردارید.

مردان هنگام ملاقات با فردی با مقام بالاتر، کلاهشان را از سر برمی دارند یا سرشان را کج می کنند تا به نوعی به او احترام بگذارند و خود را کوچک نشان دهند. زنان به نشانه ی ادب و احترام هنگام ملاقات با اعضای خانواده ی سلطنتی تعظیم می کنند. مردان و زنان هنگام ورود به کلیسا تعظیم می کنند یا سر خود را خم می کنند و برای دعا به زانو می افتند. گداها روی زمین می نشینند. وقتی چشمان شان پایین را نگاه می کند، در پایین ترین موقعیت خود قرار دارند.

افراد کوتاه قد از این حالت تحقیرآمیز که دیگران از بالا به آنها نگاه می کنند رنج می برند. اعتبار این افراد اغلب نادیده گرفته می شود چرا که از بقیه کوتاه ترند. در مورد زنان کوتاه قد به ویژه این احتمال وجود دارد که هنگام صحبت، حرفشان قطع شود و کسی در جمع صحبت هایشان را نشنود.

افراد کوتاه قد برای جبران کوتاهی قامت خود بایستی حرکات و رفتارشان را با قدرت همراه کنند، از خود جذبه نشان دهند و مقتدر باشند. پر کردن فضای خود با صاف ایستادن، نگه داشتن بازوها کمی دورتر از بدن و حرکاتی صریح و دقیق، تصویری از اعتماد به نفس و تسلط و تعهد را ترسیم می کند.

هر کسی بیشتر احساس سلطه پذیری کند، بدنش را در موقعیت پایین تری قرار می دهد. وقتی دانش آموز یا کارمندی به دفتر شما وارد می شود و شما نشسته اید در حالیکه او سرپا ایستاده است، با این کار قدرت خود را نشان می دهید. وقتی یک ستوان وارد سالن غذاخوری افسران می شود، افسر از جای خود بلند نمی شود.

گاهی فرد با پایین آوردن خود می تواند مقامش را بالا ببرد. وقتی در برابر صاحب خانه ی ایستاده، روی صندلی ولو شوید، احساس راحتی خود را در قلمروی آن فرد نشان می دهید. با دست زدن به اموال شخصی او و نشان دادن رفتاری بی قید و بند بیان می کنید اگرچه ممکن است کس دیگری مدعی این فضا باشد، شما در تسلط بر اوضاع راحت ترید. این رفتار می تواند سلطه جویانه یا حتی توهین آمیز تلقی شود.

شرکت های ژاپنی به کارکنان خود آموزش می دهند که با توجه به وضعیت مشتری در زوایای مختلف تعظیم کنند. برای مشتری که در حال چرخیدن و دیدن کالاها است، یک تعظیم ۱۵ درجه مناسب است؛ حال آن که جایزه ی مشتری ای که قصد خرید دارد تعظمی ۴۵ درجه است.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar