IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
زبان بدن

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (1)

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۱)

شیوه ی تحریک و اندیشیدن شما هنگام ایستادن و دراز کشیدن یکسان نیست. بسته به اینکه گوش به زنگ ایستاده اید یا در صندلی خود لم داده اید، طرز تفکر و رفتار متفاوتی را تجربه می کنید. اینکه در چه موقعیتی قرار می گیرید، جهان بینی شما را تعیین و منتقل می کند.

حالت افقی

اگر کاملا دراز بکشید، یا روی میزتان ولو یا مانند توپ جمع شوید، با این حرکات ممکن است به همکاران و دوستان تان اهانت کنید. اگر طرف مقابل تان انتظار دارد که مودبانه به او توجه کنید باید نحوه ی قرار گیری خود را تغییر و نشان دهید که حواستان جمع است.

اگر بینهایت مقتدرید، یا در میان دوستانی فوق العاده صمیمی یا در محیطی خودمانی قرار دارید، ایرادی ندارد که به حالت افقی قرار بگیرید. در مورد اول، اهمیتی نمی دهید که دیگران چه فکری می کنند و در مورد دوم می دانید که در جمع دوستان و اعضای صمیمی خانواده در امانید.

افرادی که به پشت دراز می کشند، درمی یابند که فرآیند فکر کردن شان باز و وسیع است؛ فکرشان آزادانه به هر سو در جریان است. وقتی بدن به حالت راست و صاف قرار می گیرد، افکار دقیق تر و واضح تر و منسجم ترند. برای آنکه همه ی احتمالات را به طور کامل بررسی کنید، به هر دو شیوه ی فکر کردن نیاز دارید.

بعلاوه وقتی روی زمین دراز می کشید قدرت تان کمتر می شود. برای انجام این کار به یک فرد دیگر نیاز دارید. از او بخواهید که روی زمین دراز بکشد و خودتان بالای سر او بایستید؛ با این کار تفاوت قد شما بیشتر به چشم می آید. تا آنجا که می توانید محکم و با صدای بلند فردی را که دراز کشیده، سرزنش کنید. بعد جای خود را با هم عوض کنید. حالا شما روی زمین دراز کشیده اید و به دوست خود که بالای سرتان ایستاده نگاه می کنید. سرزنش را تکرار کنید. متوجه خواهید شد که این بار صدایتان قدرتی ندارد و هیچ سلطه ای ندارید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar