زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۱)

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۱)
مجموع 5 از 1 رای

زبان بدن

زبان بدن : تشخیص موقعیت خود (۱)

شیوه ی تحریک و اندیشیدن شما هنگام ایستادن و دراز کشیدن یکسان نیست. بسته به اینکه گوش به زنگ ایستاده اید یا در صندلی خود لم داده اید، طرز تفکر و رفتار متفاوتی را تجربه می کنید. اینکه در چه موقعیتی قرار می گیرید، جهان بینی شما را تعیین و منتقل می کند.

حالت افقی

اگر کاملا دراز بکشید، یا روی میزتان ولو یا مانند توپ جمع شوید، با این حرکات ممکن است به همکاران و دوستان تان اهانت کنید. اگر طرف مقابل تان انتظار دارد که مودبانه به او توجه کنید باید نحوه ی قرار گیری خود را تغییر و نشان دهید که حواستان جمع است.

اگر بینهایت مقتدرید، یا در میان دوستانی فوق العاده صمیمی یا در محیطی خودمانی قرار دارید، ایرادی ندارد که به حالت افقی قرار بگیرید. در مورد اول، اهمیتی نمی دهید که دیگران چه فکری می کنند و در مورد دوم می دانید که در جمع دوستان و اعضای صمیمی خانواده در امانید.

افرادی که به پشت دراز می کشند، درمی یابند که فرآیند فکر کردن شان باز و وسیع است؛ فکرشان آزادانه به هر سو در جریان است. وقتی بدن به حالت راست و صاف قرار می گیرد، افکار دقیق تر و واضح تر و منسجم ترند. برای آنکه همه ی احتمالات را به طور کامل بررسی کنید، به هر دو شیوه ی فکر کردن نیاز دارید.

بعلاوه وقتی روی زمین دراز می کشید قدرت تان کمتر می شود. برای انجام این کار به یک فرد دیگر نیاز دارید. از او بخواهید که روی زمین دراز بکشد و خودتان بالای سر او بایستید؛ با این کار تفاوت قد شما بیشتر به چشم می آید. تا آنجا که می توانید محکم و با صدای بلند فردی را که دراز کشیده، سرزنش کنید. بعد جای خود را با هم عوض کنید. حالا شما روی زمین دراز کشیده اید و به دوست خود که بالای سرتان ایستاده نگاه می کنید. سرزنش را تکرار کنید. متوجه خواهید شد که این بار صدایتان قدرتی ندارد و هیچ سلطه ای ندارید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن