زبان بدن: بررسی حرکتِ دست دادن

زبان بدن: بررسی حرکتِ دست دادن
مجموع 5 از 7 رای

زبان بدن

زبان بدن : بررسی حرکتِ دست دادن

دست دادن هنگام دیدن کسی، سنتی است که باعث ایجاد همبستگی می شود. پیشینیان ما در غارها، با بازوان کشیده و کف دستان در معرض دید با یکدیگر سلام و احوال پرسی می کردند تا نشان دهند هیچ سلاح خطرناکی همراه خود ندارند.

در زمان روم باستان، مرسوم بود خنجرهایی را مخفیانه زیر آستین حمل کنند. به همین دلیل وقتی دو نفر به هم می رسیدند قسمت پایین بازوی هم را برای سلام کردن و پی بردن به نیت یکدیگر می گرفتند.

با تکامل زمان دست دادن به حرکتی برای استحکام بخشیدن به توافق بین دو طرف و خوش آمدگویی و خداحافظی تبدیل شد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هنگام دست دادن، حالت تان باز و خوشایند و مثبت باشد.

تصمیم گیری برای اینکه چه کسی اول دست خود را جلو بیاورد

اگرچه دست دادن هنگام دیدار کسی که برای اولین بار او را می بینید مرسوم است، اما در بعضی موارد ممکن است پیش قدم شدن مناسب نباشد. مثلا اگر دیدار به اجبار شما بوده، یا فردِ مقابل در حضور شما راحت نیست، جلو آوردن دست تان به نشانه ی اعتماد و خوش آمدگویی کار درستی نیست. اما اگر تصور می کنید فرد مقابل با شما هم سطح است و هر دو از دیدن هم خوشحالید، همزمان با احوال پرسی دست خود را جلو بیاورید.

اگر بدون دعوت به دیدن یک مشتری رفته اید، صبر کنید و ببینید آیا او دست خود را برای خوش آمدگویی جلو می آورد یا نه. اگر شما اول چنین کنید، ممکن است حس کند که مجبور است با شما دست بدهد و احساسی منفی در او ایجاد شود. اگر دست دادنی در کار نیست، در عوض سر خود را کمی خم کنید.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن