IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
زبان بدن

زبان بدن: انعکاس حالات از دریچه ی عینک(1)

زبان بدن : انعکاس حالات از دریچه ی عینک(۱)

عینک می تواند زیبایی چشم ها را افزایش دهد و آنها را به نحوی برانگیزنده در قاب بگیرد. اگر شیشه های آن کمی رنگی باشد، چشم ها را پنهان می کند. در واقع عینک می تواند درهای ارتباطی را باز کند یا مانند سدی در مقابل شما و دیگران قرار بگیرد. بعضی افراد به همین دلایل از عینک استفاده می کنند.

آنها نمی خواهند با عینک بینایی خود را افزایش دهند، بلکه می خواهند تصویر خاصی از خود القا کنند. از آنجا که تعداد افرادی که از عینک استفاده می کنند، زیاد است، در این رابطه باید به نشانه های بیشتر توجه کنید تا مسائل را بهتر متوجه شوید.

کسی که به فرصتی برای تصمیم گیری نیاز دارد، عینک خود را در می آورد و تمیز می کند و دوباره به چشم می زند. بعضی از افراد عینک را در می آورند و دسته ی آن را می مکند، در این حالت فرد می خواهد تصمیم نهایی را در انتهای مذاکره بگیرد. وقتی این فرد عینکش را مجدد به چشمانش می زند، یعنی نیازمند اطلاعات بیشتری است.

وقتی فرد در این شرایط بلافاصله عینک خود را در می آورد و تمیز می کند، بهترین کاری که می توانید انجام دهید صبر کردن و سکوت است.

اگر کسی را دیدید که از بالای عینک خود به شما نگاه می کند و احساس می کنید در حال بررسی شماست، تعجب نکنید. نگاه با دقت، نشان دهنده ی نگرش منتقدانه است که عینک بر این حرکت تاکید می کند و به آن تاثیر بیشتری می بخشد.

نگاه کردن از بالا به کسی، تهدید آمیز و تهاجمی و نشان دهنده ی احساسات شدید است. فردی که اینگونه به او نگاه می شود در موقعیت پست و پایین تری نسبت به فرد بیننده قرار می گیرد.

اگر عینک می زنید و قصد دارید کسی را ملزم به انجام کاری کنید، بدون اینکه مجبور باشید بالای سرش بایستید، عینک خود را در قسمت پایین بینی قرار دهید و برای مدتی به او نگاه کنید. این روشی مطمئن برای این منظور است که فرد مقابل بترسد و احساس کند کاملا تحت بررسی شماست.

عینک هایی که بسیاری از مردم هنگام مطالعه استفاده می کنند طرحی شبیه عینک مادربزرگ ها دارد و به طور طبیعی هنگامی که فرد نگاه خود را از روی کاغذ برمی دارد، گویی از بالای عینکش به فرد مقابل نگاه می کند. این عمل غیر عمد ممکن است واکنش های منفی ناخواسته ای را به دنبال داشته باشد.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar