زبان بدن : انتخاب صندلی های قدرت (۲)

زبان بدن : انتخاب صندلی های قدرت (۲)
مجموع 5 از 1 رای

زبان بدن

زبان بدن : انتخاب صندلی های قدرت (۲)

  • صندلی های گردان

صندلی های گردان قدرت و تحرکی دارند که صندلی های ثابت فاقد آنند. فردی که روی صندلی با قابلیت چرخش می نشیند، در مقایسه با کسی که روی صندلی ثابتی نشسته است آزادی بیشتری برای حرکت دارد و می تواند در مدت زمان کمتری فضای بیشتری را پوشش بدهد. هنگامی که فرد تحت فشار است، از آنجا که می تواند سریع روی این نوع صندلی حرکت کند، انرژی خود را آزاد می کند و ادامه ی ارتباط آسان می شود.

افرادی که روی صندلی های ثابت نشسته اند، برای انتقال دیدگاه ها و احساسات شان بر حرکات بدن و حالات صورت شان تکیه می کنند. اگر می خواهید رئیس را ببینید، به فردی که روی صندلی گردان دسته دار با پشتی بلند و متحرک نشسته است نگاه کنید.

  • امتیاز بلند بودن

قد بلند با مقام و قدرت همراه است. هرچه بالاتر باشید، قدرت بیشتری دارید. تجار زرنگ می دانند با تنظیم ارتفاع صندلی هایشان امتیاز قابل ملاحظه ای کسب می کنند.

اگر کسی از شما دعوت کرد روی صندلی ای بنشینید که چشم شما را هم سطح با میز طرف مقابل قرار می دهد، دعوت او را رد کنید و بگویید که ایستادن را ترجیح می دهید.

  • نحوه ی قرار دادن صندلی

اگر به گونه ای سر میز بنشینید که درست مقابل و رو در روی طرف مقابل باشید و شانه هایتان هم دقیقا مقابل شانه های او قرار گرفته باشند، جو خصمانه ای ایجاد می کنید. صندلی را با زاویه ای ۴۵ درجه جلوی میز قرار دهید، زیرا با این کار جو دوستانه ای ایجاد خواهید کرد. اگر می خواهید موقعیت کسی را پایین بیاورید، جایی برای او در نظر بگیرید که حتی الامکان از میزتان دور باشد و در منطقه ی عمومی و دست کم ۸۷ فوت از محل نشستن شما فاصله داشته باشد.

(منبع: زبان بدن به زبان آدمیزاد، الیزابت کونکه)

ادامه ی مقالات زبان بدن را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن