IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
روند پیش نویس زندگی

روند پیش نویس زندگی :پیش نویس «بعد از»و«هرگز»

روند پیش نویس زندگی : پیش نویس «بعد از» و «هرگز»

الگوی «بعد از» درواقع انجام «تا اینکه» است. شخصی که پیش نویس «بعد از» را دارد این شعار را مدنظر دارد: «من می توانم امروز تفریح کنم، ولی فردا باید تاوانش را بپردازم.»

شخصی که پیش نویس «بعد از» را دارد، اغلب از جملاتی استفاده می کند که ساختار مثالهای اول و سوم را دارند. جمله با حالتی هیجانی شروع می شود بعد به نقطه ای می رسد که معمولا با کلمه اما مشخص میشود و از آن به بعد با حالت سرخوردگی به پایان می رسد. چنین جمله ای بازنوازی کوچکی از پیش نویس «بعد از» میباشد.

الگوی «بعد از» به صورت افسانه داموکلس به تصویر در آمده است.

این قهرمان یونانی دوره ای از خوردن، آشامیدن و سرور و شادمانی را طی می کرد. ولی همیشه اوقات در بالای سرش شمشیری آویزان بود که به یک تار موی اسب بند بود. وقتی که سرش را بالا می کرد و آنرا میدید، دیگر نمی توانست شاد و مسرور باشد. او در یک وحشت دائمی بسر می برد، که کی شمشیر روی سرش می افتد. شبیه داموکلس، شخصی که پیش نویس «بعداز» را دارد بر این باور است که او می تواند امروز اوقات خوشی را داشته باشد، ولی به بهای شمشیری که فردا بر سرش فرو می آید.

موضوع پیش نویس هرگز این است: «من هرگز نمی توانم آن چیزی را که بیش از همه میخواهم بدست آورم.» اندرو اغلب میگوید که خیلی دوست دارد با یک زن در رابطه دلپذیر و استواری قرار گیرد. ولی او هیچگاه این کار را انجام نداده است. در واقع، به نظر می رسد او هیچگاه به مکانهایی نمی رود که در آنجا ممکن باشد با زنان جدیدی ملاقات کند. او در ضمن همیشه در این فکر است که به دانشگاه برود و ادامه تحصیل بدهد، ولی هنوز هیچ اقدامی در این مورد انجام نداده است.

اندرو، در الگوی پیش نویس هرگز خود مانند تانتالوس عمل می کند. تانتالوس محکوم بود که برای همیشه در وسط استخر آبی بایستد. در یک سوی این استخر انبار مواد غذایی و در سوی دیگر آن کوزه آبی وجود دارد. لیکن هر دو منبع تغذیه خارج از دسترس تانتالوس بودند و او همچنان تشنه و گرسنه باقی می ماند.

در این افسانه اسطوره ای به نظر می آید که تانتالوس متوجه نبود که می تواند صرفا با گام برداشتن به هر طرف به آب و به غذا برسد. شخصی که در الگوی پیش نویس هرگز بسر می برد مانند تانتالوس است. او می تواند فقط با گام برداشتن به چیزهایی که میخواهد برسد ولی این کار را نمی کند.

الگوی ساختار جمله ای مشخصی برای پیش نویس هرگز وجود ندارد. به هر حال، افرادی که پیش نویس هرگز را دارند اغلب در مورد محتوای منفی پیش نویس خودشان به شکلی تکراری و ناهماهنگ و بهم ریخته صحبت می کنند.

منبع: (تحلیل رفتار متقابل، یان استورات/ون جونز)

ادامه ی مقالات تحلیل رفتار متقابل را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar