روانشناسی مدیریت زمان

روانشناسی مدیریت زمان
مجموع 5 از 2 رای

مدیریت زمان

روانشناسی مدیریت زمان

“ذهن ماست که محدود است. مادامی که ذهن بتواند تصور کند که می توانیم کاری را انجام بدهیم، می توانیم آن کار را انجام دهیم، به شرطی که ۱۰۰% آن را باور داشته باشیم.” / آرنولد شواتزینگر

قانون مطابقت می گوید زندگی بیرونی شما، مثل تصویر آینه، انعکاس زندگی درونی شماست. نگاه شما به هر جا باشد همان جا خواهید بود. نگاه شما به هر جا باشد انعکاس تصویرتان را آنجا می بینید. شما دنیا را همان طور که هست نمی بینید، بلکه همان طور می بینید که درون شما آن را می بیند. اگر می خواهید اتفاقات دنیای اطراف تان را تغییر دهید، از جمله روابط، دستاوردها و پاداش ها، باید آنچه را که در دنیای درون شما جریان دارد تغییر دهید. خوشبختانه تنها حوزه ای از زندگی که روی آن کنترل کامل دارید همین حوزه است.

نقطه شروع موفقیت

نقطه شروع پیشرفت در مدیریت زمان، انگیزه است. تقریبا همه این طور احساس می کنند که می توانند مهارت های مدیریت زمان شان را نسبت به آنچه که هست به میزان زیادی بهبود بخشند. مردم بارها تصمیم می گیرند با تمرکز و اولویت بندی های مناسب تر و غلبه بر تعلل، وقت شان را بهتر مدیریت کنند و مدتی در این مورد جدی برخورد می کنند ولی با کمال تأسف تصمیم به تنهایی کارساز نیست.

باید انگیزه لازم را هم به دست آورید. برای اینکه بتوانید انگیزه تان را در رسیدن به قدرت زمان افزایش دهید باید عمیقا منافع این کار را بشناسید؛ باید آنقدر مشتاق دستاوردهای این کار شوید که بتوانید بر این میل طبیعی که همان روش قبلی را ادامه دهید غلبه کنید. به چهار دلیل شما باید مطالب “قدرت زمان” را به کار بگیرید. با این کار می توانید:

روزی دو ساعت وقت اضافه پیدا کنید.

عملکرد و بهره وری تان را افزایش دهید.

احساس کنترل تان را بر زندگی افزایش دهید.

وقت بیشتری برای خانواده تان داشته باشید.

روزی دو ساعت وقت اضافه

با آموختن مطالب مبحث قدرت زمان می توانید روزی دو ساعت وقت اضافه مفید داشته باشید. فکرش را بکنید! اگر در روز از موهبت دو ساعت وقت کاری اضافه برخوردار شوید به چه کاری می پردازید یا چه کاری را تمام می کنید؟

می توانید چه پروژه هایی را شروع و تمام کنید؟ چه کتاب هایی را می توانید بنویسید و منتشر کنید؟ می توانید چه مطالبی را یاد بگیرید و بر آنها مسلط شوید؟ اگر بتوانید روی تکمیل  کارهای با ارزش تکیه و تمرکز کنید، با استفاده از این دو ساعت وقت اضافه روی انجام چه کاری تمرکز می کنید؟

دو ساعت وقت اضافه در روز اگر در پنج روز هفته ضرب شود، یعنی ده ساعت وقت اضافه در هفته. ده ساعت وقت اضافه در هفته اگر در پنجاه هفته ضرب شود برابر است با ۵۰۰ ساعت وقت اضافه مفید در سال و ۵۰۰ ساعت وقت اضافه مفید در سال یعنی بیش از دوازده هفته چهل ساعتی یا سه ماه ساعت کاری مفید در سال با به دست آوردن دو ساعت وقت اضافه در روز می توانید زندگی فردی و حرفه ای تان را متحول کنید. می توانید به تمام هدف هایتان برسید، درآمدتان را طی دو سه سال آینده به میزان زیادی افزایش دهید و در نهایت لااقل اگر ثروتمند نشوید می توانید به استقلال مالی برسید.

بهبود بهره وری و عملکرد

دو ساعت وقت اضافه در روز یعنی حداقل ۲۵ درصد افزایش درآمد. در روز بهره وری، عملکرد و در آمد شما حداقل ۲۵ درصد طی سال آینده افزایش خواهد یافت.  درآمد امروز شما همان است که در قبال تولید امروزتان به شما پرداخت می شود. اگر بهره وری تان را ۲۵ درصد افزایش دهید، در نهایت باید ۲۵ درصد افزایش درآمد داشته باشید.

اگر کارفرمای فعلی شما در قبال بهبود عملکردتان دستمزدی به شما پرداخت نکند، کارفرماهای دیگری پیدا می شوند که حاضرند با کمال میل در قبال توانایی تولید بیشتر پول بیشتری به شما پرداخت کنند.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن