افزایش قدرت کنترل با عملی کردن ایده های مدیریت زمان

افزایش قدرت کنترل با عملی کردن ایده های مدیریت زمان
مجموع 5 از 1 رای

افزایش قدرت کنترل

افزایش قدرت کنترل با عملی کردن ایده های مدیریت زمان

با عملی کردن ایده های مدیریت زمان انرژی تان بیشتر و فشار روحی تان کمتر می شود. با نفوذ در قدرت زمان احساس می کنید روی کار و زندگی شخصی تان کنترل بیشتری دارید. احساس می کنید به سرنوشت تان مسلط هستید و در زندگی احساس قدرت می کنید. در تمام حوزه های زندگی مثبت تر می شود.

روانشناسان طی سال ها تحقیقات گسترده روی حوزه ای که «مرکز کنترل» نامیده می شود کشف کرده اند که، اینکه تا چه حد نسبت به خودمان و زندگی مان احساس خوبی داریم بستگی دارد به اینکه تا چه حد احساس می کنیم خودمان مسئول زندگی مان هستیم، یعنی مرکز کنترل درونی داریم.

با داشتن مرکز کنترل درونی احساس می کنید که کنترل زندگی تان در دست خودتان است. این خودتان هستید که برای خودتان تصمیم می گیرید و خودتان را مسئول اعمال و عواقب آنها می دانید.

از طرف دیگر روانشناسان پی برده اند که اگر مرکز کنترل بیرونی داشته باشید، احساس می کنید دیگران و شرایط بیرونی، مثل کارفرما، صورت حساب ها، خانواده، وضعیت جسمانی یا عوامل دیگر روی شما کنترل دارند، بدبین و عصبانی و اغلب افسرده خواهید بود. 

احساس ناامیدی می کنید و احساس می کنید نمی توانید تغییر کنید. پدیده ای در وجودتان رشد می کند که به آن «ناامیدی اکتسابی» می گویند و خودتان را «مخلوق شرایط» می دانید تا «خالق شرایط». اگر مرکز کنترل بیرونی داشته باشید، احساس می کنید که زندانی قدرت های بیرونی هستید و اغلب خودتان را به چشم یک قربانی می بینید.

کنترل زمان و زندگیتان را به دست بگیرید

یکی از کلیدهای افزایش قدرت، کنترل درونی و مدیریت مؤثرتر زمان و زندگی تان است. هر چه در مدیریت زمان مهارت بیشتری پیدا کنید، احساس خوشبختی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. احساس کنترل فردی تان نیرومندتر می شود. احساس خواهید کرد که حاکم بر سرنوشتتان هستید. احساس سلامتی بیشتری می کنید. خوش بین تر می شوید و خودتان را با شخصیت تر احساس می کنید.

وقت بیشتر برای خانواده

با کنترل زمان و زندگی تان وقت بیشتری برای خانواده و زندگی شخصی خواهید داشت. برای پرداختن به دوستان، داشتن آسایش بیشتر و رشد حرفه ای و فردی، یا هر چیز دیگری که خواهان آن باشید، وقت بیشتری خواهید داشت.

وقتی اختیار وقت دردست شماست و روزی دو ساعت در آن صرفه جویی می کنید می توانید از آن برای انجام کارهای مهم استفاده کنید، مدارج دانشگاهی تان را تکمیل کنید، کتاب بنویسید، کسب و کاری راه بیندازید و زندگی فوق العاده ای را برای خودتان خلق کنید. با دو ساعت وقت اضافه در روز می توانید زندگی و کارتان را در شاهراه پیشرفت قرار دهید و در این مسیر از چنان سرعتی برخوردار شوید که تصور آن هم برایتان محال بوده است.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

برچسب ها:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن