IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark Google Ads pwconf startupgrind video marketing اخبار جعلی اخبار جعلی و کسب و کارها استارتاپ گرایند استخدام استراتژی های اثر بخش تبلیغات استودیو ایده پردازان استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی اینترنتی بازاریابی در وکالت بازاریابی دیجیتال بازاریابی رویدادی بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی بحران کسب و کارها برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو بهینه سازی گوگل تبلیغات تبلیغات بازاریابی تبلیغات در گوگل تبلیغات کلیکی تجارت الکترونیک تواضع توسعه کسب و کار تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی جذب مشتری جعل خبر جلسات کاری حفظ تمرکز کارمندان خرده فروشی خلاقیت دروغ رسانه ای دورکاری دورکاری شرکت ها دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین روان‌شناسی مدیریت ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت موشن گرافیک ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شکست کسب و کار شیرینی صفحه اول گوگل طراحی لوگو طراحی گرافیک فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت بحران مدیریت منابع انسانی مدیریت پروژه مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشاغل محلی مشتری مداری مصاحبه موتور جستجوی گوگل موتورهای جستجو موشن گرافیک موفقیت موفقیت در بازار کار موقعیت شغلی میوه فروشی نوآوری در مدیریت نکات مهم برگزاری جلسات نیروی کار نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وبلاگ نویسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ ویروس کرونا ویروس کرونا و دورکاری پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کارآفرینی زنان کارافرینی کافه تهرون کتابفروشی کرونا کرونا و اقتصاد کسب و کار کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارها در کرونا کسب و کارهای اینترنتی کسب و کارهای زنانه کسب و کارهای کوچک کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی یوتیوب
مانع ذهنی مدیریت زمان

3 مانع ذهنی مدیریت زمان

۳ مانع ذهنی مدیریت زمان

اگر مدیریت عالی زمان مهارتی مطلوب است پس چرا تعداد افراد منظم، مؤثر و کارآمد تا این اندازه محدودند؟ با گذشت زمان فهمیده ام که باور اکثر مردم در مورد مدیریت زمان درست نیست.

افکار شما باعث می شوند خودتان، دنیای اطراف و رابطه ها و همچنین مدیریت زمان را با نگاه خاصی ببینید. اگر در مورد موضوعی بدبین باشید، این باورها روی تفکر و اعمال شما تأثیر می گذارند و در نهایت واقعیت وجودی شما را خواهند ساخت. شما آن کسی که گمان می کنید نیستید بلکه همانی هستید که مدام به آن فکر می کنید. این افکارتان هستند که شخصیت شما را شکل می دهند.

اولین باور منفی در مورد مدیریت زمان این است که اگر بیش از اندازه منظم باشید، سرد، حسابگر و بی احساس خواهید شد. بعضی از مردم احساس می کنند که اگر فوق العاده کارآمد و مؤثر باشند، قدرت ابتکار و آزادی عمل شان را از دست می دهند و برای اینکه بتوانند بی پرده و صادقانه ابراز وجود کنند و از یک زندگی عادی برخوردار باشند مشکل خواهند داشت.

بعضی از مردم فکر می کنند اگر روی وقت مان مدیریت داشته باشیم انعطاف پذیری مان را از دست می دهیم و خشک و بی روح می شویم. این باور کاملا غلط است. بسیاری از مردم در پشت این باور غلط پنهان می شوند و از آن به عنوان عذری در جهت بی قیدی نسبت به انضباط درست استفاده می کنند.

واقعیت این است که، این آدم های بی نظم هستند که قدرت ابتکارشان را از دست داده اند، سردرگم هستند، اغلب احساس آشفتگی می کنند و بیشتر اوقات از فشار روحی زیاد رنج می برند. هرچه نظم بیشتری داشته باشیم، برای رسیدن به آرامش و قدرت واقعی ابتکار و در نتیجه شاد زندگی کردن فرصت بیشتری خواهیم داشت. در این صورت «مرکز کنترل درونی» بسیار قدرتمندتری خواهیم داشت.

دومین مانع ذهنی در راه پرورش مهارت های عالی مدیریت زمان برنامه نویسی ذهنی منفی است که اغلب از والدین تان یاد گرفته اید، البته نقش کسانی که در دوره رشد تحت نفوذ آنها بوده اید نیز بی تاثیر نیست.

اگر در دوران کودکی والدین یا افراد دیگر به شما گفته باشند که آدم شلخته ای هستید یا اینکه وقت شناس نیستید، هرگز کاری را که شروع می کنید تمام نمی کنید به احتمال قوی در بزرگسالی ناخودآگاه همین فرمان های اولیه را اطاعت خواهید کرد. متداول ترین عذری که در مورد این نوع رفتارها می آوریم این است که می گوییم: «من این طوری هستم» یا اینکه «از اول هم همینطور بوده ام».

واقعیت این است که هیچ کس شلخته و بی نظم یا مرتب و بالیاقت متولد نمی شود. مهارت های مدیریت زمان و کارایی فردی قوانینی هستند که یاد می گیریم و در اثر تمرین و تکرار آنها را یاد می گیریم و گسترش می دهیم.

سومین مانع ذهنی در راه کسب مهارت های مناسب مدیریت زمان، شناخت منفی از خود یا چیزی است که اصطلاح باورهای خود محدود کننده نامیده می شوند. بسیاری از مردم بر این باورند که برای مدیریت زمان توانایی لازم را ندارند. اغلب مردم باورشان این است که مدیریت زمان فطری یا ارثی است ولی در ارتباط با مدیریت زمان خوب یا بد هیچ ژن یا کروموزمی ندارد.

هیچ کس با ژن سازماندهی فردی معیوب متولد نمی شود. عادت های فردی شما تحت کنترل خودتان قرار دارند. واقعیت این است که با برخورداری از انگیزه کافی شما یکی از مؤثرترین، کارآمدترین، منظم ترین و متمرکزترین آدم های روی زمین می شوید. جالب است بدانید که بعد از یک ماه تمرین روی بهترین مهارت های مدیریت زمان، عادت هایی پیدا می کنید که تا آخر عمر شما را به عالی ترین سطح بهره وری و عملکرد می رسانند.

منبع: (قدرت زمان، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات قدرت زمان را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar