برای رسیدن به تناسب در زندگی باید همیشه تلاش کرد

برای رسیدن به تناسب در زندگی باید همیشه تلاش کرد
مجموع 5 از 3 رای

تناسب در زندگی

برای رسیدن به تناسب در زندگی باید همیشه تلاش کرد

رسیدن به موفقیت مانند رسیدن به تناسب اندام است. مثل دوش گرفتن، مسواک زدن و غذا خوردن است. چیزی است که باید به طور مداوم و هر روز آن را انجام بدهید. وقتی این کار را شروع می کنید تا پایان عمر و تا زمان رسیدن به تمام موفقیت های دلخواهتان باید آن را ادامه بدهید.

چند وقت پیش در سیاتل سمیناری را برگزار کرده بودم. درست قبل از وقت استراحت وسط سمینار افراد شرکت کننده را تشویق کردم که برنامه های صوتی من را که درباره فروش، مدیریت زمان و موفقیت فردی است خریداری کرده و به آنها گوش بدهند.

در طول وقت استراحت چند نفر به سراغ من آمدند تا درباره موضوعات حرف هایم در آن سمینار از من سوال بپرسند. یکی از فروشنده ها راهش را از میان بقیه باز کرد و به سمت من آمد و گفت: «وقتی مردم را تشویق می کنید که برنامه های صوتی شما را خریداری کنند باید کل حقیقت را به آنها بگویید.» من از او پرسیدم: «منظورتان چیست؟ » او گفت: «شما کل حقیقت را درباره برامه هایتان نمی گویید. شما باید به آنها بگویید که توصیه هایتان فقط برای مدت خاصی عمل می کنند و بعد از آن دیگر فایده ای ندارند.» دوباره پرسیدم: «منظورتان چیست؟»

او گفت: «خب من حدود پنج سال پیش به سمینار شما آمدم و با حرف هایی که زده بودید کاملا قانع شده بودم. همه برنامه هایتان را خریدم و شروع کردم به گوش دادن به آنها.

 هر روز در مورد فروش مطالبی می خواندم. و حق با شما بود ظرف سه سال بعد درآمدم سه برابر شد و به ممتازترین فروشنده شرکتم تبدیل شدم. اما از آن به بعد و در طول دو سال اخیر دیگر درآمدم بیشتر نشد.

حقیقت این است که توصیه های شما بعد از مدتی دیگر اثر ندارند. سپس از او پرسیدم: «در طول دو سال گذشته چه اتفاقی برایت افتاد؟ وقتی درآمدت دیگر افزایش پیدا نکرد چه شد؟» او کمی به ذهنش فشار آورد و فکر کرد و گفت: «خب آن قدر فروشم بالا رفته بود که یک شرکت دیگر مرا استخدام کرد. از وقتی کار جدیدم را شروع کرده ام درآمدم ثابت مانده است.»

از او پرسیدم: «در کار جدیدت در مقایسه با کار قبلی چه کار متفاوتی انجام داده ای؟» می خواست پاسخ بدهد اما ساکت ماند. شوکه شده بود. در نهایت جواب داد: «وای خدا دیگر این کار را نکردم. وقتی کارم تغییر کرد دیگر در زمینه فروش مطالعه نکردم. دیگر به برنامه های صوتی گوش ندادم. دیگر در سمینارها شرکت نکردم. دیگر این کارها را نکردم!»

او در حالیکه سرش را تکان می داد و با خودش می گفت: «دیگه اون کارها رو نکردم. دیگه اون کارها رو نکردم. دیگه اون کارها رو نکردم.» از من دور شد. برای اینکه در حوزه کاری تان به یک متخصص تبدیل شوید باید مدام مهارت هایتان را ارتقاء بدهید.اگر برای مدتی ورزش را کنار بگذارید تناسب اندامی را که در زمان ورزش کردن کسب کرده بودید حفظ نمی کنید بلکه شروع می کنید به ضعیف شدن. بدن و عضلات شما نرم و ضعیف می شوند و قدرت، انعطاف و توانایی تان را از دست می دهید. اما برای حفظ اینها باید هر روز، هر هفته و هر ماه ورزش کنید.

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن