بهانه بی بهانه : تمام آنچه می توانی باشی باش

بهانه بی بهانه : تمام آنچه می توانی باشی باش
مجموع 5 از 4 رای

بهانه بی بهانه

بهانه بی بهانه : تمام آنچه می توانی باشی باش

یکی از خصلت های مهمی که با داشتن آن می توانید به موفقیت های بزرگ دست پیدا کنید، انضباط فردی است. انضباط فردی به شما کمک می کند تا شخصیت خود را تغییر بدهید و به فرد قوی تر و بهتری تبدیل شوید.

“تمرین انضباط فردی اثر نیرومندی روی ذهن و احساسات شما می گذارد و شما را به فرد متفاوتی تبدیل می کند؛ فردی که با زمانی که انضباط فردی نداشتید تفاوت دارد.”

تصور کنید در یک آزمایشگاه شیمی هستید. و یک سری مواد شیمیایی را در یک ظرف مخصوص با هم مخلوط می کنید و آن ظرف را روی یک چراغ بونزن قرار می دهید. چراغ بونزن به مواد حرارت می دهد تا زمانیکه کریستال هایی در ظرف ایجاد شود و مواد سخت و سفت شوند. اما وقتی مواد سفت شوند دیگر نمی توان آنها را به حالت اولیه برگرداند و مایع کرد.

به همین ترتیب شخصیت شما مثل یک مایع آغاز می شود. در ابتدا نرم، روان و بی شکل است. اما وقتی گرمای انضباط فردی به آن داده شود و شما خودتان را وادار به انجام کارهایی کنید که سخت و ضروری هستند نه کارهایی که جالب و راحت باشند، شخصیت شما مشخص و سخت می شود.

بزرگترین نفعی که از رعایت انضباط فردی به شما می رسد این است که به فرد متفاوتی تبدیل می شوید. قوی تر و مصمم تر خواهید شد، کنترل بیشتری روی خودتان خواهید داشت و عزمتان جزم تر می شود.

در نهایت به شخصیت تان شکل می دهید، آن را تقویت می کنید و خودتان را به فرد بهتری تبدیل می کنید. قانونش این است که:

«برای تبدیل شدن به کسی که قبلا هرگز نبوده اید باید کاری را انجام بدهید که قبلا هرگز انجام نداده اید.»

این یعنی برای ایجاد یک شخصیت عالی تر باید سطوح بالاتری از انضباط فردی و تسلط بر خود را تمرین کنید. یعنی باید کارهایی را انجام بدهید که افراد معمولی علاقه ای به انجام دادن آنها ندارند. یکی دیگر از اصول موفقیت این است که:

«چیزی را به دست بیاورید که قبلا هرگز به دست نیاورده بودید.»

“باید ویژگی ها و مهارت هایی را یاد گرفته و تمرین کنید که قبلا نداشته اید. شما با تمرین کردن انضباط فردی به فرد جدیدی تبدیل می شوید؛ بهتر و قوی تر می شوید، شخصیت تان بهتر شکل می گیرد و سطوح بالاتری از عزت نفس، احترام به خود و غرور فردی در شما ایجاد می شود. به این ترتیب خودتان را از نردبان تکامل بشری بالا می برید و به فردی تبدیل می شوید که شخصیت بالاتر و عزم جزمتری دارد.”

پاداش موفقیت، خود موفقیت است

نکته جالب در مورد رسیدن به موفقیت این است که هر قدمی که در این راه بر می دارید خودش نوعی پاداش محسوب می شود. هر قدمی که بر می دارید تا به فرد بهتری تبدیل شوید و دستاوردهای بیشتری داشته باشید، باعث می شود خوشحال تر، مطمئن تر و راضی تر شوید. شنیده اید که می گویند: «موفقیت، موفقیت می آورد.»

“معنای این حرف این است که بزرگترین پاداش موفقیت پولی که به دست می آورید نیست بلکه این است که در جریان تلاش برای موفق شدن و استفاده از انضباط فردی در مواقع لزوم، به فرد فوق العاده ای تبدیل می شوید. “

منبع: (بهانه بی بهانه، اثر برایان تریسی)

ادامه ی مقالات بهانه بی بهانه را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن