راه هایی برای رهایی از دام بدهی (۲)

راه هایی برای رهایی از دام بدهی (۲)
مجموع 5 از 3 رای

دام بدهی

راه هایی برای رهایی از دام بدهی (۲)

  • نقد بپردازید

فروشگاه های زنجیره ای اغلب دوست دارند در قسمت تسویه حساب، دستگاه های پرداخت الکترونیکی بگذارند، زیرا در حالتی که مردم مجبور نباشند پول نقدی بپردازند، به طور متوسط دو برابر بیشتر خرید می کنند. بسیار از افراد پولدار به پرداخت نقدی معتقدند. وقتی پول همراه تان باشد بهتر می توانید میزان خریدتان را کنترل کنید.

  • سبک زندگی تان را تغییر دهید

تا جایی که می توانید زندگی تان را ساده کنید. وقتی بدهکارید، تفریح های پر خرج نکنید. سعی کنید در همه ی جوانب زندگی صرفه جویی کنید. به خودتان بگویید: “همیشه وضعم اینطور نخواهد ماند، به هر حال در هر مرحله از زندگی مجبورم کمی مخارجم را کنترل کنم. ولی بعدا به آنچه بدست می آورم افتخار خواهم کرد.”

  • به بدهکار بودن عادت نکنید

افرادی که به بدهکار بودن عادت می کنند، معمولا بدون فکر کردن درباره ی وضعیت شان، به این روال ادامه می دهند و هرگز از دام بدهی خارج نخواهند شد. هرچه زودتر برای رهایی از این گرداب اقدام کنید بهتر است.

  • یک تومان هم یک تومان است

بعضی ها فکر می کنند، فقط باید درآمدشان را بالا ببرند و به کاهش هزینه های شان فکر نمی کنند. ولی کسانی که نحوه ی صحیح مدیریت پول را می دانند، هر دوی این کارها را با هم انجام می دهند.

  • قانون دو کوه

حتی در حالتی که بدهی های زیادی دارید، باز هم باید مقداری پول برای خودتان پس انداز کنید. گرچه این حرف برای کسانی که غرق در گرداب بدهی هستند، غیر ممکن به نظر می رسد، اما این تنها راه رهایی از این مخمصه است.

به این ترتیب، همینطور که با نصف درآمدتان از کوه بدهی ها می کاهید، رفته رفته با نصف دیگر کوه درآمدتان را بزرگ تر می کنید. هدف از این کار ایجاد حس مثبتی است که با دیدن اینکه بعد از آن همه پسرفت، حالا در حال پیشرفت هستید، به شما دست می دهد. یک روز در آینده ای نه چندان دور، این دو کوه با هم برابر می شوند و شما می توانید کل بدهی تان را یکجا بپردازید.

  • دوران بدهکاری دوران یادگیری است

به دوران بدهکاری خود به دید یک دوران برای کسب تجربه نگاه کنید. آنچه باید یادبگیرید این است که چه کار کنید که دیگر چنین اتفاقی نیفتند. بعد از اینکه از شر بدهی های خود خلاص شدید، باز هم صرفه جویی کنید و از پولی که به دست می آورید برای آینده صرفه جویی کنید.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن