دیگران را مورد حمایت قرار دهید.

دیگران را مورد حمایت قرار دهید.
مجموع 5 از 2 رای

حمایت
دیگران را مورد حمایت قرار دهید.

در حینی که همگی شما دور هم جمع شده اید و در حال نوشیدن قهوه هستید، موضوع “آدام” پیش می آید. همه می دانیم او فردی خسته کننده است که همه را خشمگین می کند. وظایف خود را به درستی انجام نمی دهد. با کارمندان رفتار خوبی ندارد و بار خود را بردوش دیگران می اندازد. او به طور کل برای همه نفرت انگیز است. بنابراین شما در غیابش صحبت هایی برای گله و شکایت دارید و از او عصبانی هستید. البته شاید دیگران این چنین باشند ولی شما نه!

از حالا که یک بازیگر قانون هستید شما طرفدار دیگران خواهید بود. این هدف شماست، همیشه نکته ی خوبی برای گفتن پیدا کنید. شاید در شروع، کار دشواری باشد، ولی در ادامه به کاری آسان تبدیل خواهد شد.

این موضوع فقط عادت و نگرش ذهنی ماست. اگر به غر زدن و بدگویی عادت کنیم، دائم بیشتر و بیشتر در آن غرق خواهیم شد. اما اگر روش خود را عوض کنیم، می توانیم مثبت تر باشیم.

حمایت از دیگران در هر شکل، به شما امکان می دهد که پیوسته در جستجوی نقاط مثبت دیگران باشید تا درباره اش صحبت کنید. بنابراین کسانی که حرف آنها را به میان آورده اید می دانند که همواره مدافع آنها خواهید بود. شما به نوعی احساس وفاداری و پشتیبانی خود را ابراز خواهید کرد و فرشته ی محافظ او می شوید.

برقراری این ارتباط عجیب به نظر می رسد اما به طرز باورنکردنی کارساز و مفید واقع می شود. آنها به افرادی تبدیل می شوند که در وضعیت های حساس و بحرانی به سراغ شما می آیند. و اگر روزی نیاز به کمک داشته باشید، آنها افرادی هستند که دست شما را خواهند گرفت.

به طرز شگفت انگیزی این خبر فراگیر می شود که شما بسیار خوب و مهربان هستید. شما بدگویی نمی کنید، اهل گله و شکایت نیستید، حامی زیردستان و ضعیفان می باشید و می توان در بدترین شرایط از شما تقاضای کمک داشت.

اگر در ابتدا نمی توانید به راحتی نکته ای مثبت بیابید پس ساکت بمانید. اما اطمینان داشته باشید که همواره مورد خوبی برای بازگو کردن وجود دارد و هیچ کس کاملا قبیح، شرور، زننده و تندخو نیست.

به موضوع “آدام” برمی گردیم. درباره ی او چه می گویید؟ برای شروع می توانید به قهوه درست کردن خوب او اشاره کنید، یا اینکه همیشه به موقع در محل کار حاضر می شود، یا حس انسان دوستانه ی چشمگیری دارد. کافی است فقط بگویید: “او خوب است، چون…”.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
آتنا نحویمهمان Recent comment authors
  Subscribe  
با خبرم کن
مهمان
مهمان

سایت و مقالاتتون عالیه
تو زمینه فعالیتیتون جزو نهترین ها هستید
موفق باشید