دینامیت موفقیت : کتاب یک کاتالیزور مهم است

دینامیت موفقیت : کتاب یک کاتالیزور مهم است
مجموع 5 از 1 رای

کتاب یک کاتالیزور مهم است

دینامیت موفقیت : کتاب یک کاتالیزور مهم است

در فرهنگ های لغت مختلف، در معنای کلمه کاتالیزور آمده است: ماده ای شیمیایی که واکنش شیمیایی را تسریع می کند. در مقابل آن نیز ضد کاتالیزور قرار دارد که واکنش شیمیایی را به تاخیر می اندازد. بزرگان مباحث موفقیت های شخصی به شما توصیه می کنند از کتاب های الهام بخش مناسب، به عنوان کاتالیزورهای مثبت برای تسریع در پیشرفت و رسیدن به موفقیت حقیقی در زندگی خود، استفاده کنید.

«مارتین جی. کونه» در کتاب «بزرگ ترین قدرت شما» از یک هنگ نظامی انگلیسی سخن می گوید که از سرود مذهبی، نه تنها به عنوان کاتالیزور بهره بردند بلکه آن را به عنوان محافظ زندگی شان در نظر گرفتند.

کوهه ادامه می دهد: «اف. ال. راسون»، مهندس مشهور و یکی از دانشمند های برجسته انگلیسی در کتاب خود به نام «درک زندگی» به یکی از هنگ های تحت فرمان کلنل «ویت لسی» اشاره می کند که در جنگ جهانی دوم حتی یک نفر تلفات هم نداشت. این رکورد غیرعادی، با همکاری صادقانه افسر ها و اشخاصی میسر شد که به طور منظم، یکی از سرود های مذهبی انجیل (سرود نود و یکم) معروف به سرود حفاظت را با هم می خواندند.

حفاظت از زندگی می تواند با حفاظت از سلامتی نیز ممکن شود و هیچ شکی در آن نیست! سلامتی شما یکی از مهم ترین و با ارزش ترین عوامل وجودی شماست. خیلی ها حاضرند تمام دارایی خود را بدهند تا سلامتی کامل داشته باشند.

پول سلامت جسمانی و ذهنی، عمر طولانی و احترام دیگران می آورد؟

وقتی «جان د. راکفلر» در تجارت بازنشسته شد، تنها هدفش این بود که سلامت کامل جسمی و ذهنی، عمری طولانی و نهایتا احترام دیگران را به دست آورد. آیا پول می توانست اینها را فراهم کند؟ بله توانست! این راهی است که «راکفلر» از آن بهره برد. راهی که برای شما نیز کارساز خواهد بود.

 • هریکشنبه به کلیسا می رفت تا آنچه را نیاز داشت بیاموزد.
 •  ۸ ساعت در طول شب می خوابید و طی روز هم گاهی چرت می زد و با این کار، از خستگی مفرط جلوگیری می کرد.
 • هر روز حمام می کرد و ظاهری کاملا آراسته و پاکیزه داشت.
 • به فلوریدا نقل مکان کرد تا از شرایط آب و هوایی بهتر برای سلامت خود بهره ببرد.
 • زندگی اش کاملا متعادل بود. در حالی که ورزش مورد علاقه اش (گلف) را انجام می داد، از آب و هوای تازه و نور آفتاب نیز بهره مند می شد. فعالیت های داخل منزل هم داشت، کتاب می خواند و کارهایی کاملا متنوع و مطلوب انجام می داد.
 • به آرامی غذا می خورد و آن را خوب می جوید. سعی می کرد بزاق دهانش با غذای جویده شده ترکیب شود. دمای غذایی که می خورد، به اندازه دمای بدنش بود. غذاهای خیلی داغ و یا حتی سرد را نمی خورد تا معده اش دچار مشکل نشود.
 • ویتامین های ذهنی و روحی را جذب می کرد. پیش از غذا دعا می کرد و همواره سرمیز شام، بر طبق عادت، از منشی، مهمان یا یکی از اعضای خانواده اش می خواست مطلبی از انجیل را قرائت کند یا اینکه شعری الهام بخش و مقاله ای انگیزه ساز از مجله، روزنامه یا کتابی بخواند.
 • پزشکی به نام «همیلتون فیسک بیگار» را به طور تمام وقت استخدام کرد تا او را سالم، شاد و سرزنده نگاه دارد. دکتر بیگار هم از طریق ایجاد نگرشی شاد و مثبت در بیمارش موفق شد، چون «راکفلر» تا ۹۷ سالگی زندگی کرد.
 • نمی خواست مورد نفرت دیگران و موجب شرمندگی اعضای خانواده اش باشد. بنابراین، نیمی از دارایی هایش را در اختیار افراد نیازمند قرار داد.
 • در ابتدای راه، انگیزه «راکفلر»، خودخواهانه بود، اما بعد چیزی اتفاق افتاد! او با سخاوتمندانه عمل کردن، سخاوتمند شد و با بخشیدن شادی و سلامتی توسط مؤسسات خیریه اش، همین صفات را در خودش نیزیافت.
 • مؤسسات و بنیادهایی که تأسیس نمود، برای نسل های آینده بشریت هم مفید و کارساز خواهند بود. این دنیا به خاطر همین انسان، جایی بهتر و سالم تر برای زندگی شده است.

برای فهم اینکه نگرش ذهنی مثبت موجب سلامت می شود، لازم نیست ثروت فراوانی خرج کنید. اما عناصر دیگری وجود دارند که باید در کنار نگرش ذهنی مثبت استفاده شوند و یکی از آنها، آموزش سالم ماندن است. هرگز به سلامت خود بی اعتنا نباشید!

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن