دینامیت موفقیت : راز موفقیت هنری فورد

دینامیت موفقیت : راز موفقیت هنری فورد
مجموع 5 از 3 رای

راز موفقیت هنری فورد

دینامیت موفقیت : راز موفقیت هنری فورد

«هنری فورد» بعد از دستیابی به موفقیت، مورد حسادت خیلی ها واقع شد. مردم احساس می کردند که او به خاطر پول هنگفت، دوستان با نفوذ، نبوغ یا هر چیز دیگری که فکر می کردند جزء «اسرار» اوست، موفق شده است و البته هیچ شکی نیست که بعضی از اینها نقش بزرگی داشتند. اما چیز دیگری هم وجود داشت. شاید از هر ۱۰ نفر در دنیا، یک نفر راز موفقیت فورد را بداند و همین تعداد کم هم، به خاطر سادگی این راز، خجالت می کشند که آن را به زبان بیاورند. یک نگاه کوچک به زندگی و کارهای فورد، این راز را به خوبی توضیح می دهد.

سال ها قبل، هنری فورد تصمیم گرفت موتور معروف امروزه، یعنی V8 را بسازد. او می خواست موتوری با ۸ سیلندر را در یک ساختار قرار دهد. به مهندسانش دستور داد تا موتوری را بر اساس این طرح تولید کنند. فورد گفت: هر طور شده تولیدش کنید. آنها پاسخ دادند: «اما! محال است.»

فورد دستور داد: «بروید و تا موفقیت کامل به کارتان بچسبید. اصلا مهم نیست چقدر طول بکشد.» آنها به کارشان برگشتند. کار دیگری برای انجام دادن نداشتند، چون فقط روی پروژه فورد کار می کردند. شش ماه گذشت و موفقیتی حاصل نشد. شش ماه دیگر هم گذشت؛ باز هم بدون هیچ نتیجه ای. مهندسان هر چه بیشتر تلاش می کردند، گویا این کار محال تر می شد.

فورد در پایان سال اول، اوضاع را با مهندسان بررسی کرد. آنها دوباره به او گفتند که هیچ راهی برای انجام دستورش پیدا نکرده اند. فورد گفت: «ادامه دهید. من آن را می خواهم و به دست می آورم.» و چه اتفاقی افتاد؟

خب، مسلم است که تهیه چنین موتوری اصلا غیرممکن و محال نبود. V8فورد چنان اتومبیل موفقی در جاده ها شد که فورد و شرکتش را بسیار معروف کرد، به گونه ای که نزدیک ترین رقبایش، سال های سال برای رسیدن به او بسیار تلاش کردند.

او هم از نگرش ذهنی مثبت استفاده می کرد. مشابه همین قدرت در شما هم وجود دارد. اگر از آن استفاده کنید و اگر طلسم خود را درست مانند هنری فورد به سمت صحیح بچرخانید، شما نیز می توانید با تحقق بخشیدن به محالات و غیرممکن ها موفق شوید.

“در واقع نکته مهم اینجا است که اگر شما نگرشتان را به سمت موردی که می خواهید مثبت کنید، طلسم نامرئی خودش شما را به سمت هدفتان سوق می دهد.” در کنار طلسم، به یاد داشته باشید، موفقیت فقط توسط انسان های پرتلاش به دست می آید و به بار می نشیند.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن