دینامیت موفقیت : یاد بگیرید اهدافتان را تنظیم کنید

دینامیت موفقیت : یاد بگیرید اهدافتان را تنظیم کنید
مجموع 5 از 3 رای

اهدافتان را تنظیم کنید

دینامیت موفقیت : یاد بگیرید اهدافتان را تنظیم کنید

چهار نکته مهم را باید در ذهن داشته باشید:

١- هدفتان را بنویسید، چون به این ترتیب، تفکرتان را شفاف می کنید. حین نوشتن، قدرت تفکر، خیلی راحت تر بر حافظه شما تأثیر می گذارد.

۲ – موعد مقرری را در نظر بگیرید. مدت زمان مشخصی را برای دستیابی به اهدافتان مشخص کنید. این کار، برای انگیزه دادن به شما مهم است: قدم برداشتن در مسیر صحیح برای رسیدن به هدفهایتان.

۳- معیارهای سطح بالا را در نظر بگیرید. ارتباط مستقیمی میان آسان بودن هدف و میزان انگیزه وجود دارد. در مطالب قبلی دینامیت موفقیت، چگونگی انگیزه دادن به خود و چگونگی انگیزه دادن به دیگران را یاد گرفتید. به طور کلی، هرچه اهدافتان را بالاتر در نظر بگیرید، تلاش شما برای رسیدن به آنها متمرکز تر می شود. عقل و منطق حکم می کند که در کنار اهداف کوتاه مدت و فوری، اهداف میان مدت و بلند مدت را نیز در نظر بگیرید. بنابراین، اهداف سطح بالا را در نظر بگیرید و برای رسیدن به آنها، از اهداف کوتاه مدت و میان مدت به عنوان پله کمک بگیرید. این کار موجب تحریک تفکر می شود. اگر آنچه را که اکنون انجام می دهید، ادامه دهید، ده سال دیگر کجا خواهید بود و چه خواهید کرد؟

۴- اهداف سطح بالا را در نظر بگیرید. کاملا بدیهی است که میزان تلاش برای رسیدن به کامیابی و وفور نعمت، با میزان تلاش برای قبول فقر و بدبختی، یکسان است. زندگی، درست مثل کارفرماست، آنچه را بخواهی به تو می دهد اما وقتی دستمزدت را گرفتی باید تحمل پذیرش مسوولیت را هم داشته باشی.

“من برای درآمدی اندک کار کردم، اما بعد پشیمان شدم چون اگر همه چیز را از زندگی می خواستم با کمال میل به من می داد. “

باید جسارت کافی داشته باشید تا بتوانید بیشتر از آنچه لیاقت دارید، از زندگی بخواهید، چون توانایی اشخاص برای رشد و ترقی و رویارویی با مسوولیت های متقابل، حقیقتی قابل مشاهده و قابل تأمل است. با وجود اینکه برنامه ریزی قبلی برای تحقق اهداف، بسیار توصیه شده است، اما همواره کارساز نیست. هیچ کس نیست که پاسخ همه پرسشها را از آغاز تا پایان یک سفر بداند. اما اگر بدانید کجا هستید و به کجا می روید و برای رسیدن به جایی که می خواهید باشید، از جایی که هستید آغاز کنید، قطعا در پرتو انگیزه ای قوی، گام به گام به سوی آن مکان پیش خواهید رفت.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن