دینامیت موفقیت : انگیزه بخشیدن به خود و دیگران

دینامیت موفقیت : انگیزه بخشیدن به خود و دیگران
مجموع 5 از 4 رای

انگیزه بخشیدن به خود

دینامیت موفقیت : انگیزه بخشیدن به خود و دیگران

در جریان خواندن مطالب مبحث دینامیت موفقیت، اهمیت علم معناشناسی، کلمات نمادین، تلقین به دیگران و تلقین به خود را دریافتید. . آقای «استون» این علم را با «تحلیل بردار فعالیت» و آنچه از آن می دانست مخلوط کرد و نهایتا به بزرگ ترین یافته در زمینه انگیزه بخشیدن به دیگران دست پیدا کرد:

“اگر اهل ریسک و عمل باشید، با نگرش ذهنی مثبت می توانید به آنچه می خواهید تبدیل شوید.”

این امر، بدون در نظر گرفتن تجربیات، استعدادها، ضریب هوشی و محیط زندگی شما در گذشته، امکان پذیر است. به یاد داشته باشید که قدرت این را دارید که انتخاب کنید. البته برای انگیزه دادن به خود و دیگران، نیازی به مطالعه «تحلیل بردار فعالیت» ندارید، اما به طور حتم به شما کمک می کند، چون با دانستن آنچه که دیگران را پرانگیزه می کند، می توانید از روش کاملا درست و مناسب بهره ببرید و آن روش ساده، تا حد زیادی به تلقین، چه به خودتان و چه به دیگران، بستگی دارد.

حال قضیه را روشن تر می کنیم:

١. اگر برای مثال، فروشنده ای ترسو است و شغلش ایجاب می کند که دلیر و شجاع باشد:

مدیر فروش با دلیل به او ثابت می کند که ترس، امری طبیعی است و کسانی بوده اند که بر آن فائق آمده اند. سپس به فروشنده می گوید از کلمات انگیزه ساز درونی بهره ببرد و آنها را مدام با خود تکرار کند تا تصویری نمادین از آنچه که می خواهد باشد، در ذهنش ترسیم شود.

فروشنده، هر روز صبح و در هر زمان، این جملات را همواره تکرار می کند: «شجاع باش! دلیر باش!» احتمال دارد در محیطی مناسب، واقعا شجاعت به خرج دهد که در این صورت، بر اساس نقطه سرآغاز معروف عمل کرده است؛ یعنی «حالا انجامش بده!»

٢. اگر مدیر فروش متوجه شود یکی از فروشندگانش، فریبکار و حقه باز است، موضوع را با او در میان می گذارد و اگر ببیند فروشنده سعی دارد عمل ناشایست خود  را اصلاح کند :

به او می گوید که دیگران چگونه این مساله را حل کردند. او کتابی الهام بخش، مطلبی مناسب یا شعری مفید را به فروشنده می دهد. ما دریافته ایم که در کتاب «من می توانم» نوشته «بن سوییت لند» و «من شما را جسور می کنم» اثر «ویلیام دان فورت» بسیار مؤثر هستند.

درست مثل مورد قبلی، فروشنده هر روز صبح و در هر زمان، این جملات را همواره تکرار می کند: «صادق باش! صادق باش!» احتمال دارد که در محیطی مناسب برای تصمیم گیری در مورد صداقت یا عدم صداقت، مورد دوم را برگزیند و بر اساس یک انگیزه ساز درونی عمل کند: «جرأت داشته باش که با حقیقت رو به رو شوی.» درست مثل نقطه سرآغاز معروف: «حالا انجامش بده!»

از آنجا که این مطلب، بارها و بارها تکرار شده برای شما قابل فهم است و چون تأثیر عمیق آن را درک کرده اید، خودتان هم از آن استفاده می کنید. علاوه بر این، بر خلاف هزاران هزار نفری که زندگینامه «بنجامین فرانکلین» را سرسری خوانده اند، بلافاصله از روش او برای موفق شدن استفاده می کنید، چون درست بر خلاف آنها، اسرار انجام کارها را می دانید:

«حالا انجامش بده!»

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن