IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
انگیزه بخشیدن به خود

دینامیت موفقیت : انگیزه بخشیدن به خود و دیگران

دینامیت موفقیت : انگیزه بخشیدن به خود و دیگران

در جریان خواندن مطالب مبحث دینامیت موفقیت، اهمیت علم معناشناسی، کلمات نمادین، تلقین به دیگران و تلقین به خود را دریافتید. . آقای «استون» این علم را با «تحلیل بردار فعالیت» و آنچه از آن می دانست مخلوط کرد و نهایتا به بزرگ ترین یافته در زمینه انگیزه بخشیدن به دیگران دست پیدا کرد:

“اگر اهل ریسک و عمل باشید، با نگرش ذهنی مثبت می توانید به آنچه می خواهید تبدیل شوید.”

این امر، بدون در نظر گرفتن تجربیات، استعدادها، ضریب هوشی و محیط زندگی شما در گذشته، امکان پذیر است. به یاد داشته باشید که قدرت این را دارید که انتخاب کنید. البته برای انگیزه دادن به خود و دیگران، نیازی به مطالعه «تحلیل بردار فعالیت» ندارید، اما به طور حتم به شما کمک می کند، چون با دانستن آنچه که دیگران را پرانگیزه می کند، می توانید از روش کاملا درست و مناسب بهره ببرید و آن روش ساده، تا حد زیادی به تلقین، چه به خودتان و چه به دیگران، بستگی دارد.

حال قضیه را روشن تر می کنیم:

١. اگر برای مثال، فروشنده ای ترسو است و شغلش ایجاب می کند که دلیر و شجاع باشد:

مدیر فروش با دلیل به او ثابت می کند که ترس، امری طبیعی است و کسانی بوده اند که بر آن فائق آمده اند. سپس به فروشنده می گوید از کلمات انگیزه ساز درونی بهره ببرد و آنها را مدام با خود تکرار کند تا تصویری نمادین از آنچه که می خواهد باشد، در ذهنش ترسیم شود.

فروشنده، هر روز صبح و در هر زمان، این جملات را همواره تکرار می کند: «شجاع باش! دلیر باش!» احتمال دارد در محیطی مناسب، واقعا شجاعت به خرج دهد که در این صورت، بر اساس نقطه سرآغاز معروف عمل کرده است؛ یعنی «حالا انجامش بده!»

٢. اگر مدیر فروش متوجه شود یکی از فروشندگانش، فریبکار و حقه باز است، موضوع را با او در میان می گذارد و اگر ببیند فروشنده سعی دارد عمل ناشایست خود  را اصلاح کند :

به او می گوید که دیگران چگونه این مساله را حل کردند. او کتابی الهام بخش، مطلبی مناسب یا شعری مفید را به فروشنده می دهد. ما دریافته ایم که در کتاب «من می توانم» نوشته «بن سوییت لند» و «من شما را جسور می کنم» اثر «ویلیام دان فورت» بسیار مؤثر هستند.

درست مثل مورد قبلی، فروشنده هر روز صبح و در هر زمان، این جملات را همواره تکرار می کند: «صادق باش! صادق باش!» احتمال دارد که در محیطی مناسب برای تصمیم گیری در مورد صداقت یا عدم صداقت، مورد دوم را برگزیند و بر اساس یک انگیزه ساز درونی عمل کند: «جرأت داشته باش که با حقیقت رو به رو شوی.» درست مثل نقطه سرآغاز معروف: «حالا انجامش بده!»

از آنجا که این مطلب، بارها و بارها تکرار شده برای شما قابل فهم است و چون تأثیر عمیق آن را درک کرده اید، خودتان هم از آن استفاده می کنید. علاوه بر این، بر خلاف هزاران هزار نفری که زندگینامه «بنجامین فرانکلین» را سرسری خوانده اند، بلافاصله از روش او برای موفق شدن استفاده می کنید، چون درست بر خلاف آنها، اسرار انجام کارها را می دانید:

«حالا انجامش بده!»

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar