دینامیت موفقیت: آیا با وجود تلاش مستمر، شکست خورده اید؟

دینامیت موفقیت: آیا با وجود تلاش مستمر، شکست خورده اید؟
مجموع 5 از 2 رای

شکست خورده اید؟

دینامیت موفقیت: آیا با وجود تلاش مستمر، شکست خورده اید؟

شاید علت شکست شما، کمبود آن «چیز بیشتر» برای رسیدن به موفقیت بوده است. یک اصل می گوید: جمع کل، برابر با مجموع اجزا و از تک تک اجزا بزرگ تر است. این اصل را می توان به نتیجه هر دستاوردی ربط داد و به کار گرفت. به طور حتم، هر جزء، کوچک تر از کل است. بنابراین، برای تکمیل یک مجموعه باید تمام اجزای ضروری را کنار هم قرار دهیم.

نگرش ذهنی منفی، یکی از دلایل ابتدایی شکست است. گاهی اتفاق می افتد که از روی بی نیازی، حقایق، قدرت و قواعد طبیعی را کم اهمیت می دانید. شاید حتی خیلی از آنها را بشناسید، اما از به کارگیری آنها برای رفع نیازها عاجز باشید و یا اصلا ندانید چطور می توان قدرت های شناخته شده و ناشناخته را کنترل کرد.

وقتی برای رسیدن به موفقیت، از نگرش ذهنی مثبت استفاده می کنید، به تلاش ادامه می دهید و برای یافتن «چیزی بیشتر» تلاش می کنید. شکست، از آن افرادی می شود که بعد از اولین ناکامی، از تلاش برای یافتن «چیز بیشتر» دست می کشند.

یادگیری «چیز بیشتر» و دانش اندوزی، کار را راحت می کند! 

پازلی را به یک بچه بدهید. شاید نتواند آن را درست کند، اما اگر به تلاشش ادامه دهد، خیلی زود راه حل را یاد می گیرد. شما یک بچه نیستید، اما شاید خیلی از معماهای این چنینی زندگی را بخواهید حل کنید. می توانید آنها را با نگرش ذهنی مثبت، راحت تر حل کنید.

برای مثال، یک ترانه نویس بعد از نوشتن ترانه ای نتوانست آن را به چاپ برساند. «جرج ام. کوهان»، آن ترانه را خرید و به آن «چیزی بیشتر» افزود؛ «چیز بیشتری» که برایش ثروت را به ارمغان آورد. «چیز بیشتری» که تنها سه کلمه بود: هیپ، هیپ، هورا!

«توماس ادیسون» قبل از اختراع لامپ، بسیاری چیزها را آزمود. و بعد از هر ناکامی، در پی آن «چیز بیشتر» بود تا اینکه آنچه را می خواست یافت. وقتی آن ناشناخته برایش حل شد، لامپ های الکتریکی در چرخه تولید قرار گرفتند. فقط لازم بود از قدرت های جهان که همواره وجود داشتند، استفاده می کرد؛ قدرت هایی که قبلا ناشناخته بودند.

راه های متعددی برای پیشگیری از بیماری ها و درمان آنها وجود دارد. اما زمانی تمام آنها ناشناخته بودند. راه درمان فلج اطفال هم ناشناخته بود تا اینکه شخصی به نام دکتر «جوناس ادوارد سالک» از طریق قانونی طبیعی توانست راهی را بیابد که امروزه برای درمان این بیماری به کار می رود.

شاید با به کارگیری یک فرمول موفقیت، یک میلیون دلار نصیبتان شود. حتی اگر این پول را از دست دهید، باز می توانید دوباره آن و حتی بیشتر از آن را به دست آورید، زیرا آن فرمول و راه استفاده از آن را می دانید. تصور کنید برای به دست آوردن یک میلیون دلار اولی، فرمول مذکور را نمی دانستید. به طور حتم، در دومین پله به دست آوردن پول شکست می خوردید، چون فرمول به کارگیری آن را نمی دانستید. گاهی شاید لازم باشد اقداماتی را برای تغییر دادن شرایط صورت دهید، اما اصول موجود، همان اصول بدون تغییر باقی می مانند.

منبع: (دینامیت موفقیت، ناپلئون هیل/کلمنت استون)

ادامه ی مقالات دینامیت موفقیت را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن