دو پدیده ای که ذهن فراهوشیار به آنها نیاز دارد

دو پدیده ای که ذهن فراهوشیار به آنها نیاز دارد
مجموع 5 از 3 رای

ذهن فراهوشیار

دو پدیده ای که ذهن فراهوشیار به آنها نیاز دارد

ذهن فراهوشیار به دو پدیده نیاز دارد که معمولا در تمام مدت زندگی آن را به طور منظم تجربه می کنید. یکی “خوش اقبالی”، و “دیگری هم زمانی”. هر چه بیشتر از ذهن فراهوشیار خود استفاده بکنید، بیشتر می توانید از این دو تجربه ی عالی و خوشایند برخوردار گردید.

خوش اقبالی فرآیند کشفیات خوشایند در جاده ی زندگی است. هرگاه هدف روشن و واضحی داشته باشید و پیوسته و منظم به آن فکر کنید و در راستای تحقق آن تلاش کنید، حوادث خوشایندی در زندگی شما اتفاق می افتند که در نتیجه ی آن سریع تر می توانید به هدف های خود دست پیدا کنید.

ممکن است چشم تان به مقاله ای در یک مجله بیفتد و یا کسی به شما حرفی بزند که قبلا از آن اطلاعی نداشتید. و یا حتی ممکن است در تلویزیون به حرف و برنامه ای بربخورید که دقیقا آنچه را که برای حل مساله نیاز دارید، در اختیارتان قرار دهد.

نکته ی جالب این است که اگر در هر موقعیتی، دنبال حوادث مثبت و خوشایند بگردید، همیشه آن را پیدا می کنید. همین نگرش پیدا کردن جنبه های مثبت باعث می شود آنچه را که به دنبال آن می گردید، بدست آورید. اگر شما با آرامش و اطمینان خاطر به جادوی خوش اقبالی معتقد باشید، آن را بارها و بارها تجربه خواهید کرد.

پدیده ی دومی که آن را به طور منظم تجربه می کنید “هم زمانی” نامیده می شود. این متفاوت از قانون علت و معلول است. قانون علت و معلول می گوید هر اتفاقی به دلیلی رخ می دهد، می توان برای هر معلولی علتی پیدا کرد.

اما در مورد هم زمانی، تنها رابطه میان دو حادثه ی هم زمان، “معنایی” است که با توجه به هدف هایی که در بخش های مختلف زندگی دارید به آن می دهید.

برای روشن تر شدن این مطلب، مثالی می زنم. هدف دو برابر کردن درآمدتان را برای خود در نظر می گیرید. اما هفته ی بعد، به طور غیر منتظره یا از کارتان دست می کشید یا اخراج می شوید. به نظر می رسد که با مشکلی روبرو شدید. اما روز بعد دوست تان از شما می پرسد که آیا تمایلی به کار کردن در زمینه ی به خصوصی را دارید.

بعد معلوم می شود که شما مقالات زیادی در این زمینه خوانده اید و همیشه تمایل داشتید در این زمینه کار کنید، اما نمی دانستید چطور! برای استخدام شدن در آن شرکت، مصاحبه می شوید، کارتان را شروع می کنید و یکسال بعد متوجه می شوید که درآمدتان در مقایسه با سال قبل دو برابر شده است.

رابطه ی علت و معلولی مستقیمی میان این حوادث جداگانه وجود ندارد. اما همه ی اینها وجه مشترکی دارند. آنها به شما کمک کردند به هدفی که برای خود انتخاب کرده بودید، برسید و درآمدتان را دو برابر کنید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن