دزد زمان تان را پیدا کنید (۳)

دزد زمان تان را پیدا کنید (۳)
مجموع 5 از 3 رای

دزد زمان

دزد زمان تان را پیدا کنید (۳)

  • شغل نامناسب

اگر تنها به دلیل ترس از بیکاری به کار کردن در شغلی که مناسب تان نیست ادمه دهید، دیر یا زود از نظر جسمی یا روانی از پا درمی آیید. یکی از مهم ترین دلایل مشکلات زمانی و کار بیش از حد این است که افراد دارای شغل نامناسب هستند و بنابراین فرصت استفاده از توانایی هایشان را ندارند.

راه حل: خوب فکر کنید و صادقانه از خود بپرسید کدام یک پر خطرتر است: اینکه شغل تان را از دست بدهید یا اینکه باقی عمرتان را تحت فشارهای جسمی و روانی باشید؟ حتی اگر سن تان بالا رفته شجاعت تغییر را داشته باشید. شرکت های زیادی هستند که افراد ۵۰ تا ۶۰ ساله آنها را تاسیس کرده اند و معمولا این افراد تمایل دارند هم سن و سالان خود را استخدام کنند.

  • ایده های خلاقانه

وقتی کاری بیش از اندازه طول کشیده و خسته کننده می شود، ناگهان ایده هایی در رابطه با کار دیگری که هیچ ارتباطی با این کار ندارد به ذهن تان خطور می کند.

راه حل: هنگامی که ایده ای به ذهن تان می رسد، خلاصه ی آن را به همراه تاریخ در جایی یادداشت کنید. سپس بلافاصله به کاری که داشتید انجام می دادید بازگردید و بعدا سر فرصت به آن ایده بیشتر فکر کنید.

  • اینترنت و بازی های رایانه ای

بیش از حد وقت تان را صرف بازی های رایانه ای یا گشت زدن در اینترنت می کنید و آنقدر سرگرم این کارها می شوید که بدون اینکه متوجه شوید چند ساعت از وقت تان را هدر می دهید.

راه حل: این کارها را به عنوان پاداش برای خود در نظر بگیرید. هنگامی که کاری را با موفقیت به پایان رساندید، به خودتان جایزه بدهید و کمی با رایانه بازی کنید یا در اینترنت گشت بزنید. به خودتان بگویید: “وقتی این کار را انجام دادم، به خودم اجازه می دهم با رایانه بازی کنم.” یک راه قدیمی و بی نهایت ساده برای کنترل میزان استفاده از اینترنت وجود دارد و آن این است که یک ساعت تنظیم کنید تا بعد از ۲۰ دقیقه شما را به دنیای واقعی بازگرداند!

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن