دزد زمان تان را پیدا کنید (۲)

دزد زمان تان را پیدا کنید (۲)
مجموع 5 از 3 رای

دزد زمان

دزد زمان تان را پیدا کنید (۲)

  • غرق شدن در اهداف بزرگ

ممکن است یکی از اهداف شما این باشد که سال آینده میلیونر شوید، یا خودتان تصمیم گرفته باشید که تا ۴۵ سالگی آنقدر پولدار شوید که بقیه ی زندگی تان را به تفریح و کارهای مورد علاقه تان بپردازید و دیگر نیازی به کار کردن نداشته باشید. این رویای زیبایی است؛ آنقدر زیباست که دوست دارید همیشه به آن فکر کنید و از تصور آن لذت ببرید.

ولی آنقدر غرق این رویا می شوید که نمی توانید کارهای روزمره تان را انجام دهید. بعد از مدتی می بینید یک سال گذشته و شما هنوز دارید به رویای میلیونر شدن فکر می کنید، یا ۴۵ سالتان شده و هنوز غرق رویای آزادی مالی هستید، بدون اینکه قدمی برای رسیدن به آن برداشته باشید!

راه حل: با خودتان روراست باشید. بنشینید و به این فکر کنید که برای رسیدن به اهداف تان باید کاری انجام دهید. لازمه ی دستیابی به اهداف بزرگ، انجام صحیح کارهای کوچک روزمره است. خوب است که اهداف تان را مرور کنید، ولی باید این کار را هر چند وقت یکبار انجام دهید، نه روزی ۱۲ ساعت! فکر کردن به اهداف تان تنها زمانی مفید است که به شما انرژی بدهد و باعث شود کارهایتان را بهتر انجام دهید، نه اینکه همه ی وقتتان را بگیرد و مانع انجام کارهای لازم برای رسیدن به موفقیت شود.

  • کار کردن به روش نادرست

ممکن است یک دوره ی آموزشی کاملا حرفه ای گذرانده باشید و به کارتان کاملا مسلط باشید، اما شرایط کاریتان طوری باشد که نتوانید از توانایی ها و مهارت هایتان به نحو احسن استفاده کنید. از نظر کسانی که به طور انفرادی کار می کنند، کار تیمی، شرکت در جلسات و کارهای دیگری از این قبیل که باید نظرات دیگران را هم بشنوند، وقت تلف کردن است.

در نقطه ی مقابل این افراد، کسانی هستند که گروه محورند و زمانی که مجبور می شوند در خانه به تنهایی کار کنند، اغلب بی جهت منتظر یک ایده ی بی نظیر می نشینند و زمان زیادی را با ناامیدی هدر می دهند.

راه حل: ببینید اگر شرایط کاریتان را عوض کنید، کیفیت کارتان بالاتر می رود یا نه. با رئیس تان هماهنگ کنید و مدتی را به صورت آزمایشی، به جای دفتر در منزل کار کنید یا نوع قراردادتان را از کار ساعتی به آزاد (یا برعکس) تغییر دهید.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن