IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix content marketing dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام اشتراک‌گذاری محتوا افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم ایمیل مارکتینگ اینستاگرام اینستاگرام مارکتنیگ اینستاگرام مارکتینگ بازار ارز بازار بورس بازار سکه بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی سال ۲۰۲۰ بازاریابی محتوا بازاریابی ویدیویی برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی بهینه سازی محتوا بهینه سازی موتور جستجو تبلیغات تبلیغات کلیکی تواضع تولید محتوا تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ریسک سرمایه گذاری سئو ساخت هویت تجاری سرمایه سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شبکه‌های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی فریلنسر قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محتوا محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مدیریت کسب و کار مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هاست و سرور هشتگ وب فارسی وب مارکتینگ وبینار ویدئو مارکتینگ ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کسب و کارهای اینترنتی کلانا کلمات کلیدی کمپین‌های تبلیغاتی کپی رایتینگ گل فروشی
در زمان حال زندگی کنید

در زمان حال زندگی کنید

در زمان حال زندگی کنید

زندگی همین امروز است! زمان خود را صرف یادآوری روزهای خوش گذشته و خیال پردازی درباره ی آینده نکنید. در زمان حال زندگی کنید و از آن لذت ببرید. با استفاده از توصیه های زیر می توانید خودتان را از نگرانی هایی که ممکن است شما را از پا درآورند رها کنید.

همه ی ما زمانی که در حال راه رفتن یا رانندگی هستیم، فقط چند ثانیه به اشیا و دور و اطراف مان نگاه می کنیم و بعد به فکر فرو می رویم. در نتیجه بدون اینکه متوجه گذشت زمان باشیم، خیلی زود روز به پایان می رسد. طی ۵۰ سال گذشته این اتفاق بیشتر شده و ما فکر می کنیم که دنیا سریع تر از قبل در حال حرکت است.

برای حل این مشکل سعی کنید که حداقل ۵ ثانیه به اشیا نگاه کنید. زمانی که در حال راه رفتن هستید و یا از پنجره ی اتومبیل به بیرون نگاه می کنید فرصت خیلی خوبی برای این کار است. ممکن است در شروع کار برایتان سخت باشد که ۵ ثانیه بدون فکر کردن به چیزی فقط به اشیا نگاه کنید. محققان به این نتیجه رسیده اند که این افزایش ناچیز در مدت زمان نگاه کردن ما به اشیا می تواند تاثیر بسزایی در افزایش اشتیاق ما به زندگی و بالا رفتن کیفیت زندگی ما داشته باشد.

شاید این کار احمقانه به نظر برسد، اما دفعه ی بعدی که بیرون می روید، نام چیزهایی را که می بینید با صدای بلند به زبان بیاورید؛ پرنده، ابر، قاصدک، سنگریزه و…. بچه ها هم دقیقا وقتی حرف زدن را یاد می گیرند، همین کار را انجام می دهند. با این کار هر دو نیم کره ی مغز فعال شده و مفاهیم در ذهن ثبت می شوند. این کار باعث می شود آگاهی بیشتری به زمان حال داشته باشید.

بسیاری از افراد کارهای روزمره را با سرعت زیاد و با بی دقتی انجام می دهند. اما عجله باعث می شود نتیجه ی مطلوبی از کارهایتان نگیرید. سعی کنید کارهای تکراری روزمره را بسیار آهسته و با دقت انجام دهید. به این ترتیب کم کم می توانید از انجام کارهایی که در گذشته برایتان آزار دهنده بودند، لذت ببرید.

این نوع تنفس، که آگاهانه انجام می شود پایه ی بسیاری از انواع مراقبه است و وقتی استرس دارید می تواند به شما کمک کند. در طول این فرآیند تمام تمرکز خود را معطوف به هوای ورودی و خروجی به ریه ها و شکم خود کنید.

با انجام این کار می توانید آهسته تر و با دقت و لذت بیشتری غذا بخورید، چون باید دقت کنید چیزی از قاشق تان نیفتد؛ در نتیجه تمام تمرکزتان روی این فرآیند خواهد بود.

منبع: (زندگی به همین سادگی، تیکی کوستن ماخر)

ادامه ی مقالات زندگی به همین سادگی را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar