در رفتار با افرد مختلف سازگار باشید.

در رفتار با افرد مختلف سازگار باشید.
مجموع 5 از 1 رای

در رفتار با افرد مختلف سازگار باشید.
در رفتار با افرد مختلف سازگار باشید.

مردم با هم تفاوت دارند و اگر با همه به یک روش رفتار کنید، این خطر وجود دارد که همه ی آنها را دلگیر کنید یا حداقل، رضایت هیچ یک از آنها را بدست نیاورید. اگر صاحب فرزند باشید، این قانون را بهتر درک خواهید کرد. اگر بیش از یک فرزند داشته باشید، الزام اینکه با آنها شیوه ی رفتاری یکسان را پیش نگیرید بهتر متوجه خواهید بود.

هر بچه به نیروی محرک متفاوتی نیاز دارد. برای برخی کافی است تا حدی با دلسردی برخورد کنیم. برای برخی دیگر، لازم است تا تبدیل به یک هیولای واقعی بشویم تا صبح ها لباس به تن کنند.

من پنج پسر و یک دختر دارم و باید در رفتار با هر یک روش متفاوت و منحصر به خود آنها را پیش بگیرم. گاهی که فراموش می کنم و رفتار یکسانی با همه ی آنها دارم، آنها متعجبانه ناراحت می شوند. هر یک نیاز دارند من چیز متفاوت و منحصر به فردی برای آنها باشم. برای هر یک چیزی مخصوص.

شما بعنوان یک مدیر برای افرادتان در نقش والدین هستید و باید با هر کدام رفتاری جداگانه داشته باشید. در گذشته، یکبار برای مطلب ناچیزی کنترل خود را از دست دادم و عصبانی شدم. شخصی که باعث اوقات تلخی من بود، طوری شوکه شد که من مجبور شدم فورا تسلیم شوم.

در زمانی که مدیر کل بودم، تصور می کردم در صورتیکه خوش رفتار و مهربان باشم می توانم بهترین نتیجه را از نیروی کاری ام دریافت کنم. ولی بعضی افراد به این نوع رفتار، واکنش مناسب نشان نمی دادند. آنها به شدت به روش های قدیمی پایبند بودند، انتظار داشتند رئیس، ظالم مطلقی باشد که با فریاد به آنها امر می کند. در آن موقعیت، آنها با من سازگاری پیدا نمی کردند. من مجبور بودم با رفتار ناخوشایند با آنها برخورد کنم تا وادار به کار و عکس العمل بشوند. این کاربرد روش های مختلف برای افراد متفاوت است.

شاید باید سازش پذیر باشید و بسته به آنچه که مورد نیاز است، به سرعت آماده ی تغییر شوید. یک مدیر عامل کسی است که قدرت مانور روی ناچیزترین مسائل را هم داشته باشد. بررسی کنید که شما با مردم چگونه رفتار می کنید.

آیا بدون در نظر گرفتن شخص مقابل و اتفاقات در حال جریان با همه یکسان برخورد می کنید؟ آیا به راحتی و به سرعت سازگاری می یابید و تغییر می کنید؟ تحقیق کنید چه کسی در اطراف شما موفق است، و بعد ببینید رفتارش با مردم چگونه است.

(منبع: قانون موفقیت در بازار کار، ریچارد تمپلر)

ادامه ی مقالات موفقیت در بازار کار را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن