در راه رسیدن به هدف، مدیریت زمان را فراموش نکنید

در راه رسیدن به هدف، مدیریت زمان را فراموش نکنید
مجموع 5 از 2 رای

مدیریت زمان

در راه رسیدن به هدف، مدیریت زمان را فراموش نکنید

برای آنکه به هدف های تان برسید و به آنچه توانایی آن را دارید دست پیدا کنید، باید زمان را در کنترل خود درآورید. روانشناسان جملگی معتقدند که احساس کنترل یکی از عوامل مهم رسیدن به احساس خوشبختی، اطمینان خاطر، قدرت و حال خوش شخص است و احساس کنترل هم زمانی فراهم می آید که از مهارت های عالی مدیریت زمان برخوردار باشید.

خبر خوش این است که مدیریت زمان یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری یادگرفتنی است. مهم نیست که در گذشته تا چه اندازه غیر سازمان یافته بوده اید، مهم نیست که در گذشته تا چه اندازه مسامحه کرده اید، مهم این است که می توانید تغییر کنید.

می توانید به یکی از کارآمدترین و موثرترین افراد در رشته و حرفه ی خود تبدیل شوید. کافی است بدانید دیگران چگونه از سردرگمی و ابهام به روشنی و وضوح رسیده اند، چگونه از ناراحتی به توجه و دقت دست یافته اند. با تمرین و تکرار می توانید به یکی از نتیجه گراترین افراد در حوزه ی کار خود تبدیل شوید.

گزینه ها و تصمیمات

اگر یک روی سکه ی موفقیت، توانایی در هدف گذاری باشد، روی دیگر همان سکه توانایی سازماندهی به خویشتن و کار کردن روی ارزشمندترین وظایف در هر دقیقه از شبانه روز است. انتخاب ها و تصمیمات شما به اتفاق، سببی بوده اند تا زندگی شما به شکلی که امروز هست، درآید.

برای اینکه زندگی خود را بهبود بخشید، باید انتخاب های جدید بکنید، باید تصمیماتی بگیرید که با آنچه می خواهید به آن دست یابید همخوان باشد.

نقطه ی شروع مدیریت زمان، تصمیم گیری درباره ی هدف است. بعد از آن باید هدف های خود را اولویت بندی کنید. باید به طور کامل در هر دقیقه روشن باشید و بدانید که در آن لحظه چیست که برای شما بیشترین اهمیت را داراست.

در یک لحظه، این می تواند یک هدف تجاری و بازرگانی باشد، می تواند هدف مالی باشد و در لحظه ای دیگر می تواند رسیدن به یک رابطه ی خوب و منطقی خانوادگی باشد. در زمان دیگر، هدف شما می تواند رسیدن به آمادگی جسمانی باشد. باید در هر لحظه به مهم ترین هدفی که در زندگی دارید، بیندیشید. نمی توانید در آنِ واحد به هدف های بیش از اندازه متفاوت و متعدد بیندیشید.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن