IPE logo
IPE logo
عبارت مورد نظر را وارد کنید...
شاید برای شما جالب باشد
bertonix dmark pwconf startupgrind video marketing استارتاپ گرایند استراتژی های اثر بخش تبلیغات استوری اینستاگرام افزایش دنبال کننده در اینستاگرام افزایش ممبر اندروید ایده های جدید برای توسعه‌ ی کسب و کار در اینستاگرام ایده پردازان ایده پردازم اینستاگرام اینستاگرام مارکتینگ بازاریابی بازاریابی ایمیلی بازاریابی دیجیتال بازاریابی محتوا برتونیکس برنامه ایده پردازان برند سازی برندسازی شخصی تبلیغات تواضع تولید محتوای ویدیویی تکنیک فروش تکنیک های وبلاگ نویسی تیزر تبلیغاتی خلاقیت دیجیتال مارکتینگ دی مارک راه های بهبود نتایج جستجوی گوگل راهکارهای رشد کسب و کار راهکارهای مدیریتی رخت ایرانی رسانه های اجتماعی رشد غیرمنتظره فروش رهبران ارزش آفرین ساخت هویت تجاری سوپر مارکت شبکه های اجتماعی شیرینی طراحی لوگو فروش فروشگاه اینترنتی قدرت مذاکره مارکتینگ مارکتینگ پلن محصول مدیریت مدیریت منابع انسانی مشاغل بازاریابی مشتری مداری مصاحبه موفقیت موفقیت در بازار کار میوه فروشی نیلپر هشتگ وب فارسی وبینار ویدیو ویدیو مارکتینگ پاپکو پخش زنده پول سازی با بازاریابی اینترنتی کارآفرینی کافه تهرون کتابفروشی کسب و کار آنلاین کسب و کار موفق کلانا گل فروشی
حاشیه ی امین

دام حاشیه ی امین یا راحتی خیال

دام حاشیه ی امین یا راحتی خیال

مانع ذهنی دیگری که باید بر آن غلبه کنید، “راحتی خیال” است. بسیاری از اشخاص می خواهند در همین شرایطی که در آن به سر می برند باقی بمانند. آنها در کار یا رابطه ای یا حقوقی یا با سطح مسئولیتی چنان راحت می شوند که نمی خواهند آن را با چیزی عوض کنند.

این حیطه ی راحتی، مانعی در برابر امید و آرزو، عزم و تصمیم و موفقیت است. کمک به کسانی که در این موقعیت گیر می کنند، اگر در ضمن با درماندگی آموخته شده رو به رو باشند، تقریبا غیر ممکن می شود. اجازه ندهید این اتفاق برای شما هم رخ دهد.

راه خروجی از حیطه ی راحتی و فاصله گرفتن از درماندگی آموخته شده این است که برای خود هدف های بزرگ و چالش داری در نظر بگیرید. بعد این هدف بزرگ را به اجزای کوچک تری تقسیم کنید، زمان رسیدن به آنها را مشخص سازید و همه روزه روی آن کار کنید.

پس از آنکه فهرستی از تمامی موانع پیش روی خود تهیه کردید، این موانع را با سازماندهی اولویت بندی کنید. بزرگ ترین تک مانع پیش روی شما کدام است؟ اگر بتوانید با تکان دادن یک عصای جادو مانع بزرگی را از سر راه خود بردارید، آن کدام مانع است که اگر حذف شود به شما امکان می دهد با سرعت بیشتری به حرکت درآیید؟

ایان میتروف، مشاور مدیریت در زمینه ی حل مسئله و از میان برداشتن موانع، به نکات جالبی اشاره کرده اس. او می گوید: “مسئله هر چه که باشد قبل از حل، آن را به اشکال گوناگون تعریف کنید. متوجه مسئله ای که تنها یک تعریف و یا تنها یک راه حل دارد، بشوید.”

وقتی در رابطه با هدف تان این سوال را مطرح می کنید که چرا پیشاپیش به این هدف نرسیده ام، کدام جواب به ذهن تان خطور می کند؟ چیست که مانع حرکت شما شده است؟ کدام مانع بر سر راه شما قرار دارد؟ در این زمان با علم و اطلاعی که بدست می آورید باید قبل از اینکه شروع کنید و دست به کار شوید، آن مانع را از پیش روی خود بردارید.

آنگاه باید بپرسید: دیگر چه چیزی می تواند سبب ساز مسئله شده باشد؟

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…

مطالب مرتبط

دیدگاه خود را بگذارید

avatar