خوردن یک فیل

خوردن یک فیل
مجموع 5 از 3 رای

خوردن یک فیل

خوردن یک فیل

حتما شما هم شنیده اید که می پرسند: “چگونه می توانید یک فیل را بخورید؟”

جوابش این است: “لقمه، لقمه.”

این استعاره در مورد هر هدف بزرگی مصداق دارد. چگونه می توانید به یک هدف عظیم دست پیدا کنید؟ جواب این است که در هر لحظه یک قدم بر می دارید، یک وظیفه و یک معیار را رعایت می کنید.

هدف های بلند مدت خود را در قالب سال، ماه، هفته و حتی ساعت در نظر بگیرید. حتی اگر هدف شما استقلال مالی است، راهی پیدا کنید و آن را به بخش های کوچک تری تقسیم کنید. بعد تصمیم بگیرید که در هر ساعت و در هر روز و هفته چه باید بکنید تا به این هدف دست پیدا کنید.

اگر می خواهید درآمد خود را افزایش دهید، می دانید که همه ی درآمدها حاصل “ارزش افزوده” است. به هر کاری که می کنید دقیق شوید و بعد از خود بپرسید چگونه می توانید ارزش بیشتری ایجاد کنید، به طوری که همه روزه بر ثروت و ارزش خود بیفزایید.

از خودتان بپرسید: “چه کاری بکنم از هر کار دیگری ارزشمندتر باشد” جواب هر چه باشد، راه هایی پیدا کنید که آن کار را بهتر و بیشتر انجام بدهید. واقعا حیرت انگیز است که وقتی کارتان را به اجزای کوچک تری تقسیم می کنید، تا چه اندازه بر موفقیت خود اضافه می کنید.

پیشرفت ادامه دار و پایان ناپذیر

اگر می خواهید درآمد ساعتی خود را افزایش بدهید، راهی پیدا کنید که در مهم ترین کارهایی که دارید و می کنید، بهتر و باز هم بهتر شوید. در زمینه ی کاری تان روزی یک ساعت کتاب بخوانید. به برنامه های ضبط شده در حالیکه با اتومبیل به محل کارتان می روید یا از آن باز می گردید گوش بدهید.

در دوره های آموزش بیشتری ثبت نام کنید. اینگونه می توانید در خط با سرعت زیاد به حرکت درآیید. وقتی روزی یک ساعت یا دو ساعت را صرف بهبود و اعتلای شخصی می کنید، تاثیر جمعی آن بر افزایش توانمندی شما شگفت انگیز می شود.

(منبع: هدف، برایان تریسی)

ادامه ی مقالات هدف را دنبال کنید…


دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
با خبرم کن